Kulinarne Wariacje w Bieszczadach

4 listopada 2017 roku w Karczmie Skup Runa Leśnego w Dołżycy koło Cisnej odbędzie się kolacja degustacyjna. Po raz pierwszy w Bieszczadach kilkunastu renomowanych szefów kuchni, kucharzy oraz blogerów z całego kraju pokaże swoje umiejętności i postara się oczarować smakami.

Gotować będą: Robert Joachimiak-Szpinda, Marcin Polus, Sebastian „Szromu” Schrom, Mateusz Wojnar, Tomasz Oleński, Mariusz Kuś, Grzegorz Buksa, Jakub Antoniszak, Agnieszka Łyjak, Monika Piątkowska, Dawid Kościelny, Damian Szyma, Maciej Hajdun, Leszek Kawa, Mateusz Ryszard Kręcina, Piotr Regucki, Małgorzata Stach, Zbigniew Harężlak. Przygotują oni dania w stylu fine dining, bazując między innymi na lokalnych produktach.

Kolacja ta jest akcją charytatywną, która na celu ma zebranie środków na bioprotezę dynamiczną dla jednego z naszych kolegów kucharzy – Tomasza Wagnera, który na skutek nieszczęśliwego wypadku w pracy stracił rękę. Jest to jedna z imprez kontynuujących akcję „Kucharze na Szczycie”, która odbyła się 22 sierpnia w Zakopanem.

Wieczorem wystąpią także Akustyczni Band z Nowego Sącza.

Imprezie patronować będą między innymi: Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki, „Gazeta Bieszczadzka”, Street Food Polska, Towarzystwo Pomocy Kucharzom Gastropiciel & Friends, Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzu i Cukierników.

Partnerami kolacji będą między innymi firmy: Serowarnia Piastowska, Green Spoon, Bieszczadzkie Smaki, Karczma Skup Runa Leśnego, ATP Event, Wierzba Sp. z o. o. Kuchnie Świata, Debic, Celtyckie Smaki, Brodzik Naturalnie, Truffle Hunter, Pracownia Piwa, Dolina Karpia, Maciej Pawlikowski, Andrzej Pietrzyk.

Pierwsza edycja Kulinarnych Wariacji w Bieszczadach, która odbyła się w 2013 r w gospodarstwie agroturystycznym Szymkówka w Cisnej okazała się wielkim sukcesem. Kontynuując projekt chcemy nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W związku z tym zmieniła ona status na akcję charytatywną. Dlatego też zwracam się z prośbą o wsparcie naszej idei w postaci między innymi produktów, z których kucharze będą mogli stworzyć swoje arcydzieła bądź też finansową na ich zakup.

Każdy, kto chciałby wesprzeć naszą inicjatywę może także poza akcją wpłacać pieniądze na bioprotezę dla Tomka na konto numer: 68 8335 0003 0100 2090 2000 0010.

Szczegóły dotyczące rezerwacji już wkrótce. Cena: 150 zł/osoba.

 

Źródło informacji: Karczma Skup Runa Leśnego w Dołżycy

- Reklama -