Krzysztof Jurkiewicz SCOB i Przyjaciele w Zajeździe Pod Caryńską

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza 12 sierpnia 2018 r. na na spotkanie z piosenką poetycką, poezją śpiewana i piosenką autorską w wykonaniu zespołu Krzysztof Jurkiewicz SCOB i Przyjaciele.

Początek koncertu godz. 19:30.
Wstęp wolny.

 

***

Początki zespołu Słodki Całus od Buby sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to trzech wyznawców rock and rolla, Bellona i Kaczmarskiego postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Po kilku latach i wielu nagrodach oraz wyróżnieniach na scenach Yapy, Bazuny, Bakcynaliów, Piostura, Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie itp. wykrystalizował się skład zespołu, który do dzisiaj przetrwał w formie: Krzysztof Jurkiewicz – gitara, harmonijka, śpiew ; Mariusz Kamper – gitary, śpiew ; Jarosław Medyński- harmonijka ustna; Jacek Jakubowski – akordeon.

Zespół dwukrotnie wystąpił w konkursie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (w 1991 i 1995 roku) zdobywając trzecią i drugą nagrodę. Na 27 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA 2009 za piosenkę autorstwa Krzysztofa Jurkiewicza „Smutek” zespół zdobył pierwszą nagrodę w plebiscycie publiczności.

Dorobek fonograficzny zespołu to 4 kasety wydane w ubiegłym wieku i 4 płyty: „Nie ma rzeczy niemożliwych” (2003), „Bubowe Berdo” (2005), „Równoległe” (2006), i „Słodki Całus ob. Buby” (2007). Zespół czterokrotnie gościł na największym w Polsce festiwalu muzyki spod znaku „Krainy Łagodności” – „Bieszczadzkie Anioły” w Cisnej. Podczas Bieszczadzkich Aniołów 2006 Słodki Całus od Buby uroczyście obchodził 20-lecie działalności. W sierpniu 2007 premierę miała nowa płyta Słodkiego Całusa od Buby zatytułowana po prostu „Słodki Całus od Buby”. Znajdujący się na niej materiał to w większości powtórnie nagrane piosenki z początkowego okresu działalności grupy, doskonale znane fanom utwory, które znalazły się na pierwszej kasecie zespołu wydanej w 1992 roku (tak zwanej „Czarnej”).

W 2007 roku zapoczątkowana została współpraca i tworzenie wraz z legendarnym zespołem Bez Jacka wspólnego materiału w ramach projektu „Ot tak, po prostu”. Płyta będąca owocem owej współpracy zatytułowana Bez Jacka i Słodki Całus „Ot tak po prostu, tom 1” ukazała się w czerwcu 2008 r. Premiera płyty „Bez Jacka i Słodki Całus Ot tak po prostu, tom 2” latem 2010.

Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach które coś znaczą. Od kilku lat zespół znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież najważniejsze jest to, aby się ludzie nawzajem słuchali…

 

Źródło: Zajazd Pod Caryńską

 

- Reklama -