Konkurs „Turystyczna Rodzinka”

Ruszyły zgłoszenia do ogólnopolskiego konkursu „Turystyczna Rodzinka 2018”, który organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Rodzinne wędrówki są formą edukacji i wychowania najmłodszych, uczą samodzielności, odpowiedzialności, organizacji, umiejętności radzenia sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach.

Ideą konkursu jest promocja spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, zachęcenie rodzin do wspólnego systematycznego uprawiania turystyki i krajoznawstwa w różnych formach, popularyzowanie zdobywania odznak turystycznych i krajoznawczych oraz kształtowanie poszanowania dla przyrody i postaw proekologicznych.

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział rodziny (min. 1 dorosły, 1 dziecko, mile widziane rodziny wielopokoleniowe), wspólnie uprawiające turystykę.

Konkurs "Turystyczna Rodzinka"
Konkurs „Turystyczna Rodzinka”

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 sierpnia 2018 roku. Uczestnicy zabawy muszą odbyć osiem wycieczek (jedno lub wielodniowych, pieszych, rowerowych czy kajakowych) w terminie do 30 grudnia 2018 roku. Następnie należy opisać przebieg każdej z nich, potwierdzić ich przebieg w obiektach zlokalizowanych na trasie oraz przedstawić je w ciekawy sposób w przygotowanym przez siebie Dzienniczku Wypraw Rodzinnych.

Więcej informacji na stronie http://www.rodzina.pttk.pl/

 

Źródło: turystyka.wrotapodkarpackie.pl

- Reklama -