11 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaArchiwumKonkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny 2021

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny 2021

Polska Organizacja Turystyczna co roku ogłasza konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego zwycięzcy otrzymują Certyfikaty POT.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów. Warto ubiegać się o Certyfikaty POT, ponieważ dzięki tej nagrodzie marka danego produktu turystycznego staje się rozpoznawalna w całym kraju, a nawet za granicą.

Obecnie trwa „Etap I – regionalny” zgłoszeń prowadzony przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Zachęcamy do zgłaszania produktów turystycznych z terenu województwa podkarpackiego. Poniżej kilka ważnych informacji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 września 2021 pod adresem: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/?id=Podkarpackie#

Mamy do wyboru trzy rodzaje zgłoszeń:

  • Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021. Tutaj mogą zgłaszać się wszystkie podmioty istniejące na rynku nie krócej niż dwa lata.
  • Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Specjalny POT 2021. Tutaj zgłaszamy produkt turystyczny który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata (licząc od daty udostępnienia produktu dla turystów). Twórcy takiego produktu turystycznego powinni wykazać się oryginalnością i kreatywnością.
  • Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Złoty Certyfikat POT 2021. Tutaj zgłaszamy produkt turystyczny, który otrzymał w latach ubiegłych Certyfikat POT i następnie twórczo rozwinął swoją działalność. Złoty Certyfikat POT może być przyznany produktowi nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Upływ 3 lat liczony jest od momentu otrzymania Certyfikatu POT (miesiąc oraz rok).

 

Etapy konkursu:

  • Etap I – regionalny: 6.07-30.09.2021 r.
    (POT przyjmuje zgłoszenia od ROT-ów drogą online do 30.09.2021 r.)
  • Etap II – ogólnopolski: 1-22.10.2021 r.
    Ceremonia wręczenia Certyfikatów: listopad/grudzień 2021 r. (stacjonarnie lub w trybie online w zależności od sytuacji pandemicznej).

Powyższe terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny 2021

Po upływie terminu zgłoszeń Kapituła Konkursu powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną dokona oceny otrzymanych zgłoszeń pod względem formalnym i merytorycznym. Następnie PROT zgłasza do etapu ogólnopolskiego maksymalnie 3 produkty turystyczne dedykowane do Certyfikatu POT. Spośród tych 3 produktów, PROT zgłasza 1 produkt do kategorii Certyfikat Internautów (użytkownicy sieci i mediów społecznościowych na jesieni będą mogli ocenić wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów). Poza tymi produktami turystycznymi, PROT może zgłosić dodatkowo 1 produkt do kategorii Certyfikat Specjalny. Do etapu ogólnopolskiego, PROT przesyła również zgłoszenie 1 kandydata do miana Złotego Certyfikatu POT.

Etap II – ogólnopolski będzie trwał w dniach 1-22 października 2021 a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w listopadzie lub grudniu 2021.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Co roku kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.

O Certyfikaty POT mogą obiegać następujące produkty: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

O poprzednich edycjach przeczytać można pod linkiem: https://certyfikaty.polska.travel/

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 

Źródło: podkarpackie.travel

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X