Koncerty zespołów BUREK! DOBRY PIES i MR. POLLACK w Ustrzykach Dolnych

Restauracja Bieszczadzka w Ustrzykach Dolnych zaprasza 14 czerwca 2019 r. na koncerty zespołów BUREK! DOBRY PIES i MR. POLLACK.

Początek godz. 20:00

Bilety:
– 15 zł w przedsprzedaży
– 20 zł w dniu koncertu

Przedsprzedaż prowadzi Restauracja Bieszczadzka.

Zapraszamy.

 

***

Burek! Dobry Pies to zespół grający muzykę na pograniczu punk-rocka pochodzący z Nowego Zagórza. Początkowo działał w latach 90-tych, jednak główna działalność rozpoczęła się w roku 2007, wówczas zespół przejął młody skład. Budując repertuar na podstawie nagrań z początku działalności Burek wyrusza na pierwsze koncerty po reaktywacji.

W trakcie 10 letniej aktywności zespół zagrał ponad 120 koncertów wychylając nosa z roku na rok coraz dalej poza południowo-zachodnią Polskę. Do bieżącego roku dyskografię stanowił szereg amatorsko wydanych EP-ek i jednego splitu. Po ponad dekadzie przyszedł czas na debiutancki, profesjonalnie wydany album studyjny.

Płyta to tzw. „koncept album”, traktuje o problemach mieszkańców fikcyjnej wioski, Cichej Lipy. Poruszane są tematy skrajnego ubóstwa, wyścigu szczurów w zakładach pracy, wyzysku ze strony duchownych w sferach moralnych i cielesnych. Na płycie udzielili się gościnnie Dariusz „Expert” Eckert, wokalista krakowskiej Inkwizycji oraz Paweł „Gumiś” Paśko, dębicki Ortodox i Nic Śmiesznego.

 

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie. Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.

Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony „Paganinim Gitary”.

Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).

W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Black Hawk”, bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach „Mr.Pollack 2014 China Tour” promującą najnowszą płytę „Black Hawk” !!! Jesienią 2016 roku Mr.Pollack koncertował w USA i Kanady promując, świetnie przyjętą na Zachodzie przez krytykę płytę „Black Hawk” ! Jesienią 2017 ukaże się najnowsza autorska płyta braci Polak pt. „Seven Sources” po czym zespół wsparty wielkim talentem Dzidka Marcinkiewiczem na klawiszach wyjedzie na międzynarodową trasę koncertową promującą najnowszą płytę.

 

Źródło: Restauracja Bieszczadzka w Ustrzykach Dolnych

 

 

- Reklama -