Koncert zespołów Na Piątym Progu i Grzane Wino w Ustrzykach Górnych

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza zaprasza 22 czerwca br., na koncert w wykonaniu zespołów Na Piątym Progu i Grzane Wino.

Początek koncertu godz. 19:30.

Wstęp wolny.

 

 

***

Na Piątym Progu: Zespół instrumentów szarpanych i piosenek śpiewanych „Na Piątym Progu” powstał przy Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie we wrześniu 2017 roku. Wcześniej członkowie zespołu byli uczestnikami warsztatów „Godzina z Gitarą” prowadzonych przez Zbigniewa Rolniczaka -instruktora ,autora tekstów i muzyki wykonywanych piosenek.
W czerwcu 2018 roku zespół po raz pierwszy przedstawił się szerokiej publiczności na ogólnopolskim festiwalu piosenki studenckiej i turystycznej „Bazuna” , następnie na festiwalu w Szklarskiej Porębie , później „Danielka”, „Bakcynalia” , festiwal „Przy Kominku” na początku 2019 roku „Yapa” wszędzie odnosząc znaczące sukcesy.

 

Grzane Wino porusza się w nurcie piosenki folkowej i poetyckiej. Posiada na swoim koncie sporo sukcesów na ścieżce festiwalowej. Zespół jest na etapie przygotowania materiału na drugą płytę i promuje pierwszy album „Bieszczady”. Płyta została Debiutem Roku 2018 w Rzeszowskim Radio Centrum Politechniki Rzeszowskiej w audycji tematycznej Baza Ludzi z Mgły. Zespół wykonuje utwory Marcina Iżeli, lidera i założyciela zespołu do słów poetki z Przemyśla – Bożeny Spryńskiej. Nazwa zespołu koresponduje do muzyki, która rozgrzewa od wewnątrz jak Grzane Wino.

 

Źródło: Zajazd Pod Caryńską

 

- Reklama -