Koncert – Yaga Kowalik w repertuarze Edith Piaf

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku oraz Teatr Piosenki Francuskiej w Krakowie zapraszają w sobotę, 30 listopada na pełen refleksji i paryskiego klimatu koncert Yagi Kowalik w repertuarze Edith Piaf.

Początek koncertu – godz. 18:00.
Cena biletu – 22 zł – do nabycia w sekretariacie BDK.

 

***

Yaga Kowalik, absolwentka Muzycznej Akademii, znajdującej się w Krakowie. Jest laureatką wielu festiwali piosenki. Wyjechała na piosenkarskie stypendium w latach dziewięćdziesiątych, które odbywało się w Paryżu.

Uczęszczała również do bardzo prestiżowego “Conserwatoire Mobel”, które wówczas prowadził Alice Don.

W Paryżu poznała kompozytora, nazwiskiem Norbert Chiche. Owocem ich współpracy stało się nagranie teledysku we Francji do utworu, noszącego tytuł: ”Cracovie”, a także udział w płytowych targach MIDEM, odbywających się w Cannes, jak również występ na Festiwalu Międzynarodowym Piosenki w mieście Sopot. Jednocześnie w granicach promocji teledysku wzięła udział w wielu telewizyjnych programach, jak również przygotowywała obszerny recital francuskich piosenek. Na zaproszenie od muzyka, nazwiskiem Gilles Pellegrini artystka Yaga Kowalik ponownie wyjechała do Francji. Wówczas spotkała się z twórczością BARBARY. Od tamtego czasu opracowuje piosenki właśnie z repertuaru tej wielkiej artystki.

 

Źródło: BDK Lesko

 

- Reklama -