9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKoncert w Hipisówce – Henry No Hurry

Koncert w Hipisówce – Henry No Hurry

Hipisówka w Dołżycy zaprasza 2 kwietnia 2022 r. o godz. 20:00 na koncert Henry No Hurry.

Bilety – 20 zł – przedsprzedaż / 30 zł – w dniu koncertu (do kupienia wyłącznie w Hipisówce)

***

Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten jednoosobowy zakład koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego [udzielającego się wcześniej w zespołach Henry David’s GUN, Letters From Silence] wyruszył w trasę na początku 2017 roku i do dzisiaj odwiedził ponad 215 miejsc w kilku krajach [Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Szwajcaria, Łotwa, Estonia]. Henry zagrał trasę koncertową, między innymi, po schroniskach górskich, po prywatnych mieszkaniach, a w 2020 przemierzył Polskę od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę dając występy w tak nietypowych miejscach jak: złomowisko aut, opuszczony dworzec PKS czy wnętrze starej cerkwi. Nie zabrakło go także na festiwalach – z „OFF Festivalem” [2018], „MiedziankaFest” [2019] oraz „Patrząc na wschód” [2020] na czele.

Pod względem scenicznym to osobliwy one man show, w trakcie którego kompozycje z pogranicza gatunków indie-folk oraz singer-songwriter przeplatane są licznymi anegdotami i ekscentrycznym filozofowaniem. Urozmaicone instrumentarium [gitara, ukulele, pianino, przeszkadzajki], nierzadko zapętlane przy pomocy loopera, tworzy wiele planów, a tym samym wrażenie jakby na scenie występowała więcej niż jedna osoba. Niektórzy odnajdują w tym spektaklu emocjonalność zbliżoną do takich wykonawców jak: Fink, Bon Iver czy Glen Hansard.

Henry No Hurry ma na swoim koncie longplay „The Calving Of Inner Glaciers” [2019] oraz wydaną rok później EP-kę „Maroon Dot” [2020]. Obecnie pracuje nad pierwszym albumem w języku polskim, którego premiera zapowiedziana jest na jesień 2021 roku.

 

 

 

Źródło: Hipisówka

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X