11.4 C
Ustrzyki Dolne
piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaArchiwumKoncert w Hipisówce - Fraktale

Koncert w Hipisówce – Fraktale

Hipisówka w Dołżycy zaprasza 13 listopada 2021 r. o godz. 20:00 na koncert kwartetu Fraktale.

Krakowski kwartet grający muzykę eksperymentalną łączącą elementy jazzu, psychodelii, ambientu czy muzyki świata. Minimalizm w połączeniu z swobodą improwizacji stwarza idealną przestrzeń dla różnorodności i ciągłych poszukiwań.

Istniejący od 2016 roku zespół ma na koncie dwa albumy studyjne. Debiutancka płyta „I” (2017) to bardzo luźna interpretacja pierwotnej idei muzyki, czyli transu i rytuału. Z jednej strony znajdziemy na niej odniesienia do mitologii (Fakir, Nemezis, czy Enceladus), z drugiej zaś do form muzycznych budujących nastrój sacrum (nokturn, mantra). Inspiracją dla drugiego albumu – II (2018) – stało się zjawisko synestezji, stąd poszukiwanie bardziej plastycznych brzmień. To była również próba przetworzenia filmowych obrazów na dźwięk, obrazów kultowych, które wszyscy znają i pamiętają. Oprócz albumów studyjnych zespół ma na koncie dwa wydawnictwa koncertowe – „On the Road” (2018) oraz „Dharma Bums” (2019). Obecnie pracuje nad nowym albumem poświęconemu lokalizmowi w kontekście globalnej wioski.

Zespół aktywnie występuje w kraju, jak i za granicą. Miał okazję wystąpić na festiwalach tj. Jazz In The Park (Grand Prix 2019), Athens Music Week (2020), Smida Jazz Festival (2021), czy Egodrop Festiwal (2021) oraz w licznych pięknych miejscach koncertowych Polski, Czech, czy Niemiec.
Skład:
Filip Franczak – gitara/bas
Michał Naróg – perkusja
Bartłomiej Szumilas – saksofon tenorowy
Oskar Cenkier – pianino

Bilety na koncert będą dostępne przed wejściem w cenie 30 PLN

 

 

 

Źródło: Hipisówka

 

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X