Koncert jazzowy BOKEH ACOUSTIC TRIO w Cisnej

W ostatni dzień lipca zapraszamy do Cisnej, gdzie w Gminnym Centrum Kultury i Ekologi wystąpi z koncertem jazzowym BOKEH ACOUSTIC TRIO.

Początek koncertu godz. 19:00

Wstęp wolny.

 

 

***

BOKEH ACOUSTIC TRIO – akustyczne trio jazzowe, powstałe z inicjatywy Przemysława Pankiewicza w 2017r. – pianisty jazzowego młodego pokolenia. Autorska muzyka Bokeh Acoustic Trio łączy intuicję i inspirację wykonawców, tym samym definiuje jedną z najważniejszych wartości muzyki jazzowej – nieprzewidywalność. Termin ‘bokeh’ w języku japońskim oznacza rozmycie a w fotografii opisuje sposób w jaki utrwalona zostaje nieostrość zdjęcia.

Członkowie zespołu Przemysław Pankiewicz (fortepian; 19.03.1995r ) Jazzowy pianista młodego pokolenia. Lider zespołu BOKEH ACOUSTIC TRIO. Student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Korzenie pianisty znajdują się w muzyce klasycznej. W roku 2012 zdobył główną nagrodę na konkursie im. Fryderyka Chopina w Moskwie. W tym samym roku zajął I pozycję na konkursie sygnowanym nazwiskiem tego samego kompozytora w Wilnie. Wtedy stawiał pierwsze kroki na scenie muzyki jazzowej debiutując z kwartetem kanadyjskiego trębacza Gary Guthman’a .W roku 2016 tworzył z formacją Wójcik/Szablowski/Narajowski/ Pankiewicz Quartet. W 2017 roku został absolwentem Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie gdzie uczył się u Michała Tokaja. W tym samym roku założył zespół Bokeh Acoustic Trio wraz z Alanem Wykpiszem na kontrabasie oraz Stefanem Raczkowskim na perkusji. Wspólnie koncertują z własną muzyką autorską. Do swoich najważniejszych występów zalicza koncert z polskim trębaczem jazzowym Piotrem Wojtasikiem. Inspiracjami pianisty jest szerokie spektrum muzyki improwizowanej oraz świat sztuki i fotografii. Stefan Raczkowski (perkusja; 03.12.1993) Laureat European Solo Competition for Brass and Percussion Instruments w Szkocji, SVIREL International Music Competition for Soloists and Chamber Groups w Słowenii, Internationalen Marimba – Wettbewerb w Niemczech. W 2015 roku ukończył studia licencjackie w klasie perkusji Stanisława Welanyka w krakowskiej Akademii Muzycznej. Występował na festiwalach muzycznych w kraju i za granicą m. in. Warszawska Jesień, Internationale Ferienkurse fur Neue Musik, Miedzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje“. Otrzymał stypendium rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, Ministra Edukacji Narodowej oraz Sapere Auso. W 2013 roku zdobył nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rok później zadebiutował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Swoje muzyczne zainteresowania dzieli między współczesną muzyką poważną a muzyką improwizowaną i jazzem. Alan Wykpisz (kontrabas; 19.02.1991) Uznany za najczęściej nagradzanych basistów wśród młodych polskich muzyków jazzowych. Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie oraz w Katowicach. Obecnie doktorant katowickiej Akademii Muzycznej. Związany z High Definition Quartet. Podejmował współpracę z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Randy Brecker, David Liebman, Joel Frahm, Jerzy Małek, Grzegorz Karnas czy Anna Gadt.

 

 

Źródło: GCKiE w Cisnej

 

- Reklama -