Koncert Hanny Banaszak w Ustrzykach Dolnych

W dniu 14 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert Hanny Banaszak – „W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia” w Ustrzykach Dolnych.

Koncert odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. NMP Królowej Polski. Wstęp wolny.

Konferencja naukowa "Dla nas po Bogu największa miłość to Polska Stefan kardynał Wyszyński sługa Boga i Narodu"
Konferencja naukowa „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska Stefan kardynał Wyszyński sługa Boga i Narodu”

 

 

Również 14 kwietnia w Komańczy odbędzie się Konferencja naukowa „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska Stefan kardynał Wyszyński sługa Boga i Narodu”, na którą serdecznie zapraszamy. Program konferencji na załączonym plakacie.

 

 

 

***

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony.
Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz etc…
Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni …

Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc…, a także laureatką kilku nagród festiwalowych.W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon. W roku 2014 wręczono jej nominację do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. W tym samym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Źródło:
Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady
Hanna Banaszak

- Reklama -