13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 21.06.2024 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 21.06.2024 r.

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do korzystania z Parkingu Górna Wetlinka. Dlaczego warto? Parking kosztuje 25 zł, a jednocześnie jest to świetny punkt startowy dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów. Szlak na Połoninę Wetlińską z tego miejsca jest rzadziej uczęszczany, co pozwala na spokojniejsze obcowanie z naturą. Na miejscu znajduje się punkt gastronomiczny, w którym możecie zakupić drobny posiłek i ciepłe napoje, idealne na regenerację, oraz strefa odpoczynku, pozwalająca na relaks przed lub po wędrówce.

Ciekawostka

Idąc czerwonym szlakiem z Przełęczy Goprowskiej na Halicz, zaraz przy szlaku, na stokach Krzemienia, można podziwiać piękne polany kwitnącego chabra miękkowłosego.

Pogoda na najbliższy weekend

Najbliższy weekend w Bieszczadach zapowiada się słoneczny, z możliwością wystąpienia burz oraz przelotnych opadów. Przygotuj się na różnorodną pogodę i zabierz ze sobą odpowiednie ubrania oraz sprzęt.

O psach na terenie Parku

Z pieskiem, na smyczy i w kagańcu, można poruszać się wyłącznie na wyznaczonych odcinkach:
– od Przełęczy Wyżniańskiej do Schroniska Pod Małą Rawką,
– od Nasicznego i Bereżek na Przełęcz Przysłup Caryński,
– od Tarnawy Niżnej do Dźwiniacza Górnego (ścieżką po płytach betonowych w obydwie strony).

Życzymy udanego weekendu i niezapomnianych chwil w Bieszczadach! Na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach. Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz za pomocą kamer internetowych na stronie bdpn.gov.pl.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X