13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 14.04.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 14.04.2023 r.

Szlaki i ścieżki przyrodnicze są dostępne do zwiedzania. W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, szlaki w tych rejonach są rozmoknięte i błotniste. W wyższych partiach utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości 0-120 cm (lokalnie, w miejscach zawianych ponad 120 cm). Śnieg występujący w wyższych partiach jest mokry i ciężki. Pomimo wiosennej aury oraz zanikającej pokrywy śnieżnej, punktowo nadal występuje zagrożenie lawinowe (pierwszy stopień).

Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie. Prosimy o zachowanie ostrożności – poślizgnięcie się grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Osoby wychodzące na ścieżkę Tarnawa – Dźwiniacz prosimy o przechodzenie przez kładkę przy budynku Bazy nad Roztoką (przejście brodem aktualnie jest utrudnione). Droga w kierunku Bukowca jest przejezdna.

UWAGA!
Fragment ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa, jest nadal zamknięty z powodu uszkodzenia mostu na potoku Syhłowaty.

Dojście do cmentarza jest możliwe szlakiem rowerowym – powrót tą samą drogą.

Od soboty 15.04 obowiązuje już nowy regulamin udostępnia obszaru Parku do zwiedzania. W sobotę ruszą również punkty kasowe na stałe działające w sezonie letnim. W niektórych punktach kasowych toalety mogą być niedostępne z uwagi na trwający rozruch techniczny sanitariatów. Przy punktach znajdują się kosze na opady, są to jedyne miejsca gdzie można pozostawić śmieci. Zalecamy jednak, aby zabierać śmieci ze sobą.

Wstęp do Parku jest płatny. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych. Zakupując bilet na miejscu płacimy gotówką. Bilety należy zachować do kontroli. Z opłat wstępu zwolnieni są mieszkańcy gmin Cisna, Czarna i Lutowiska, zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody, oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Bilet wstępu można również zakupić za pośrednictwem strony www.bdpn.eparki.pl . Bilet zakupiony drogą elektroniczną (imienny) wraz z dowodem tożsamości należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego przy wejściu na szlak. Uwaga: zasięg Internetu na terenie parku nie jest najlepszy, warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej (szczególnie trudna sytuacja jest w Brzegach Górnych, Przełęczy Wyżniańskiej, Tarnawie Niżnej i dolinie górnego Sanu).

Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem pozostawiamy pojazd na parkingu, w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, przed punktem informacyjnym też, a dalej jest zakaz wjazdu (można dostać mandat).

 

 

Źródło: BdPN

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X