13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 01.04.2022 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 01.04.2022 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów. W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty. W wyższych partiach gór utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości 0-70 cm (lokalnie, w miejscach zawianych ponad 130 cm).

Większe ilości śniegu zalegają również przy górnych granicach lasu. Stoki o wystawach południowych oraz grzbiety połonin są na znacznym obszarze pozbawione pokrywy śnieżnej. Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, mogą występować oblodzenia. Należy zachować ostrożność ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Z uwagi na deszczową aurę pogodową zalecamy posiadanie odpowiedniej kurtki oraz zaimpregnowanych butów górskich. Warunki do uprawiania turystyki narciarskiej są raczej niekorzystne. Informacje o korytarzach zjazdowych dla narciarzy.

Trwa remont schronu turystycznego „Chatka Puchatka” bardzo prosimy o niewchodzenie na plac budowy!

Przypominamy! Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X