23.2 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat o stanie szlaków, 12.03.2021 r.

Komunikat o stanie szlaków, 12.03.2021 r.

Szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są drożne i przetarte. Utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna, kształtująca się w przedziale od 10 do 80 cm. Grzbiety w wielu miejscach są oblodzone, a śnieg wywiany. Na połoninach panują trudne warunki: mogą wystąpić opady śniegu, silny, porywisty wiatr i ograniczona widoczność. Na stromych podejściach jest ślisko – przydatne będą raczki.

  • Turyści wybierający się na ścieżki przyrodnicze w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia – dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do mostu na potoku Halicz, parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie są nieodśnieżone.
  • Przypominamy o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo (zmiana obowiązuje do końca marca).
  • Szlak czerwony z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską pozostaje zamknięty z powodu prac remontowych.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości oraz zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 


Źródło: BdPN

 

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X