Komunikat Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego przypomina o kilku ważnych zasadach. Także w związku z zaostrzeniem obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem pandemii.

W związku z zaostrzeniem obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19 przypominamy kilka informacji dotyczących zwiedzania naszego Parku: należy zakrywać nos i usta na parkingach, przy punktach informacyjno – kasowych oraz na powierzchniach widokowych, gdzie gromadzą się turyści, w lesie i w terenie otwartym nie ma obowiązku używania maseczki lub zakrywania ust i nosa w inny sposób, prosimy o zachowanie odpowiedniego odstępu od innych osób i unikanie gromadzenia się, unikajmy miejsc szczególnie popularnych wśród turystów, wybierajmy mniej uczęszczane szlaki. w punktach informacyjno-kasowych dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk.

Wszystkie szlaki są dostępne dla turystów. Czynne są wszystkie parkingi. Nieodpłatnie udostępniamy toalety. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych przy wejściach na szlaki (płatność tylko gotówką) lub poprzez platformę internetową: bdpn.eparki.pl.

Należy bezwzględnie słuchać poleceń Straży Parku i innych służb działających na terenie BdPN (np. Straż Graniczna, GOPR). Przed zaplanowaną wycieczką warto sprawdzić komunikaty turystyczne na naszej stronie internetowej.

Bądźcie odpowiedzialni – w trosce o zdrowie swoje i innych!

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -