9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat BdPN: Planujcie wycieczki!

Komunikat BdPN: Planujcie wycieczki!

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że obecnie obserwowany jest wzmożony ruch turystyczny na szlakach. BdPN prosi o to, aby zwracać uwagę na oznakowania i tablice informacyjne. Są one graficzną wykładnią obowiązującego w parku narodowym prawa.

BdPN przypomina: „dla Waszego bezpieczeństwa i z szacunku dla przyrody: nie schodźcie ze szlaków! Do tej pory staraliśmy się przede wszystkim pouczać, ale ponieważ część turystów naraża siebie podchodząc po zamkniętym szlaku na teren przebudowy schroniska Straż Parku będzie stosować mandaty karne. Jeśli jest zmiana przebiegu szlaków prosimy uszanujcie to! Dla Was otworzyliśmy nowy szlak na Dział, działa już bacówka, która na czas przebudowy schroniska jest jego małą namiastką – można się napić kawy i herbaty oraz odpocząć przy niej. Czekamy na rozpoczęcie wypasu. Wrócimy do dawnego układu szlaków jak tylko skończy się remont. Prosimy o cierpliwość i wzajemny szacunek.

Szlaków w Parku mamy 140 km, nie wszystkie są zatłoczone. Szlak na Dział jest łatwiejszy niż ten na Połoninę Wetlińską. Widoki są równie piękne„.

W planowaniu swoich wycieczek zwróćcie uwagę na ograniczoną pojemność parkingów. Popularność najkrótszej trasy z Wołostego na Tarnicę powoduje, że w taki dzień jak dzisiaj, już około godziny 11 prawdopodobnie nie znajdziecie wolnego miejsca parkingowego w Wołosatem (gdzie jest około 530 miejsc). W przypadku nielegalnego parkowania na poboczu drogi możecie spodziewać się interwencji Policji.

W tym samym tym czasie jeden parking w Ustrzykach Górnych wygląda tak:

Warto zastanowić się nad wyborem mniej uczęszczanej trasy przez Szeroki Wierch.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X