Komunikat BdPN o stanie szlaków – 22.02.2019 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że warunki na szlakach są trudne. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 20 cm w niższych położeniach do ok. 100 cm w strefie połonin. Na stokach południowych pojawiają się miejsca pozbawione pokrywy śnieżnej. Po kilkudniowym ociepleniu ponownie nastąpił spadek temperatur, co spowodowało, że powierzchniowa warstwa śniegu jest zamarznięta, twarda i bardzo śliska. Miejscami występują oblodzenia (zalecamy posiadanie raków lub raczków).

Ze względu na zawieszone i grożące przewróceniem na szlak oraz powalone drzewa zamknięte pozostają następujące odcinki szlaków:

  • szlak żółty: Jawornik – Rabia Skała,
  • szlak niebieski: Rabia Skała – Czerteż – Krzemieniec
  • szlak czerwony: Wołosate – Przełęcz Bukowska – Rozsypaniec.

Ścieżka przyrodniczo-historyczna „W dolinie górnego Sanu” zostaje otwarta na odcinku Bukowiec – Beniowa (cmentarz). Dojazd samochodem osobowym możliwy jest do potoku Halicz (ograniczone możliwości parkingowe).

Pamiętajmy, że sytuacja pogodowa bardzo szybko może ulec zmianie, dlatego też należy być przygotowanym na pogorszenie warunków i dodatkowe utrudnienia. Wszystkich wybierających się na bieszczadzkie szlaki prosimy o rozwagę i ostrożność.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej.

Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

Źródło: BdPN

 

 

- Reklama -