17.4 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaWypoczynekKomunikatyKomunikat BdPN o stanie szlaków 21.01.2022

Komunikat BdPN o stanie szlaków 21.01.2022

Szlaki na terenie Parku w większości są drożne, odcinek z Ustrzyk Górnych (Szerokim Wierchem) w kierunku Bukowego Berda jest słabo przetarty, w związku z tym apelujemy o ostrożność.

Słabo przetarte szlaki mogą występować również na odcinkach: Wetlina – Jawornik, Jawornik – Rabia Skała – Kremenaros. Pokrywa śnieżna oscyluje w granicach od 20 do 120 cm, w miejscach akumulacji może to być 200 cm i więcej. W takich warunkach dobrze sprawdzają się rakiety śnieżne lub narty skiturowe.

Na niektórych odcinkach występują oblodzenia szlaków, dodatkowo powodowane przez osoby zjeżdżające na tzw. jabłuszkach. Jeszcze raz apelujemy o niezjeżdżanie w ten sposób po szlaku.

W chwili obecnej wieje bardzo silny wiatr, w porywach do 70 i więcej km/h. Widoczność jest bardzo ograniczona. Z uwagi na świeży opad oraz silny wiatr szlaki na wyższych odcinkach mogą myć zawiane i słabo widoczne. Przypominamy o zakazie poruszania się w nocy po terenie Parku. W parku narodowym, doba jest podzielona, w ciągu dnia użytkujemy przestrzeń my, ludzie, a noc pozostawiamy zwierzętom.

Osoby planujące wyjście na szlaki prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody i stopień zagrożenia lawinowego podawany na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

 

Źródło: BdPN

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X