Komunikat BdPN o stanie szlaków – 20.12.2019 r.

Szanowni Turyści, w najbliższych dniach panować mają zmienne warunki pogodowe, z prognozowanym spadkiem temperatury, opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków.

W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia. Podczas silnie wiejącego wiatru na szlaki spadać mogą gałęzie i drzewa. Wszystkich wybierających się na bieszczadzkie szlaki prosimy o rozwagę i ostrożność. Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody oraz zapoznać się z komunikatem dostępnym na stronie GOPR.

W wyniku panujących w ostatnich dniach dodatnich temperatur pokrywa śnieżna uległa stopnieniu. Tylko miejscami zachowały się płaty nawianego śniegu, o grubości dochodzącej do 50 cm. Po roztopach nawierzchnia szlaków jest rozmoknięta, a przez to miejscami bardzo śliska. Poślizgnięcie się na śliskiej powierzchni grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Wszystkie szlaki turystyczne na terenie Parku są drożne, lecz z powodu silnych podmuchów wiatru na części szlaków leżą pojedyncze powalone drzewa, które mogą utrudniać przejście. Drzewa będą sukcesywnie usuwane.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -