Komunikat BdPN o stanie szlaków – 17.01.2020 r.

Szlaki na terenie Parku są miejscowo oblodzone i bardzo śliskie. Wszystkim wychodzącym w góry zalecamy posiadanie raków lub raczków. Ogólna grubość pokrywy śnieżnej oscyluje pomiędzy 0-70 cm grubości. Śnieg zalega głównie w partiach leśnych.Na niektórych odcinkach możemy napotkać wiatrołomy możliwe do obejścia.

Powyżej górnej granicy lasu pokrywa śnieżna jest nierównomierna. W partiach szczytowych przewiany i wytopiony śnieg odsłania kamienie oraz roślinność. Warunki dla osób poruszających się na nartach skitourowych są utrudnione.

Szlaki w Dolinie Górnego Sanu są drożne. Pokrywa śnieżna ma grubość od 10 do 30 cm. Droga dojazdowa pomiędzy Sokolikami a Bukowcem jest już przejezdna. Osobom wybierającym się na te trasy zalecamy ostrożność, ponieważ mogą Państwo napotkać powalone drzewa (możliwe do obejścia), należy również zwracać uwagę na drzewa pochylone nad szlakami.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem obowiązuje całkowity zakaz zjazdów. Pamiętajcie, że ze względów bezpieczeństwa, na terenie Parku poruszamy się wyłącznie po oznakowanych szlakach turystycznych.

W okresie zimowym wstęp do Parku jest nieodpłatny. Staramy się utrzymać w stanie odśnieżonym parkingi w Wołosatem, Brzegach Górnych, na Wyżniańskim Wierchu oraz w Ustrzykach Górnych. Opłaty zgodnie z cennikiem , który obowiązuje w okresie zimowym.

Nieodpłatnie udostępniamy również toalety przy parkingu w Wołosatem oraz trzy suche toalety alpejskie – Przełęcz Wyżna – szlak w kierunku Połoniny Wetlińskiej, Przełęcz Bukowska oraz w Wetlinie Starym Siole – szlak w kierunku Przełęczy Orłowicza.

Uwaga!

W związku z koniecznością utrzymania przejezdności drogi dla służb w Wołosatem obowiązuje zakaz parkowania (patrz znaki drogowe). Samochody nie mogą przeszkadzać w zimowym utrzymania drogi wojewódzkiej ani też blokować zatoki dla autobusów.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej.

Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym .

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -