Komunikat BdPN o stanie szlaków 05.02.2021 r.

Wszystkie szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku są dostępne dla turystów i drożne, miejscami śliskie. Przebieg niektórych, mniej uczęszczanych odcinków może być słabo widoczny. Występuje zmienna, nierównomierna pokrywa śnieżna, której grubość waha się w przedziale od 10 do 70 cm, w miejscach nawianych do 100 cm. Ostatnie krótkotrwałe ocieplenie spowodowało, że śnieg jest twardy i zmrożony, pokryty cienką warstwą świeżego opadu. W najbliższych dniach prognozowane są opady śniegu i silny wiatr. Niski pułap chmur i zamglenia powodują, że widoczność jest ograniczona. Pamiętajcie, by wyruszać na szlak z potrzebnym wyposażeniem (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant itd.) i odpowiednio wcześnie.

Na terenie Parku poruszamy się tylko po oznakowanych trasach. Prosimy o nie zjeżdżanie na tzw. „jabłuszkach” po szlakach turystycznych. Powoduje to oblodzenie szlaku i naraża turystów pieszych na poślizgnięcie i upadek.

Przypominamy o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo.

Wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości oraz zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 


Źródło: BdPN

 

- Reklama -