12.7 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaWypoczynekKomunikatyKomunikat BdPN o stanie szlaków 04.02.2022 r.

Komunikat BdPN o stanie szlaków 04.02.2022 r.

Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest jedynie częściowo drożna, na odkrytych fragmentach szlaki są zawiane, z niewidocznym ich przebiegiem. Szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte.

Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40 cm w niższych położeniach do ok. 100-150 cm w partiach połonin. Możemy napotkać zalodzone odcinki ścieżek, a silny wiatr dodatkowo utrudnia wędrówkę. W takich warunkach niezbędne są rakiety śnieżne lub narty. Występują utrudnienia z dojazdem do parkingu w Bukowcu, dojechać można ok. 50 metrów przed potokiem Halicz, dalej droga jest nieprzejezdna. Powierzchnie parkingów czynnych w okresie zimowym są odśnieżane, jednak zalegające starsze warstwy śniegu powodują kłopoty z manewrowaniem autami osobowymi, szczególnie wyposażonymi w napęd na jedną oś i bez odpowiednich opon.

Przed wyjściem w góry nie zapomnijcie o zabraniu naładowanego telefonu, energetycznego posiłku oraz termosu z gorącą herbatą. Bądźcie ostrożni i zaplanujcie wyprawę tak, żebyście mogli wrócić o własnych siłach, bez pomocy ratowników GOPR.

Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X