24.5 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKinolub w Kinie Końkret w Zatwarnicy

Kinolub w Kinie Końkret w Zatwarnicy

Po długiej przerwie zapraszamy na 6 Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Kinie Końkret w Zatwarnicy .

Seanse w ramach Festiwalu będą się odbywać w dniach od 26 do 29 września 2021 r.

Wstęp na wydarzenie jest WOLNY, ale liczba miejsc jest ograniczona.
Rezerwacji można dokonywać dzwoniąc na numer telefonu 607 068 094.

Opisy filmów i pasm znajdziecie Państwo na stronie Festiwalu, w zakładce EDYCJA 2021.

Program projekcji w Kinie Końkret w Zatwarnicy:

 

Program

 

 

***

KINOLUB to festiwal filmowy dla młodych widzów, który odbywa się w czerwcu w kinach i ośrodkach kultury w Polsce południowo-wschodniej. Odbywa się zarówno w większych miastach (Kraków, Kielce, Rzeszów), jak i w mniejszych ośrodkach wiejskich. Od 2017 roku centrum życia festiwalowego jest Rzeszów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Stałym i najważniejszym elementem programu we wszystkich miastach festiwalowych są pokazy filmów dla dzieci i młodzieży, międzynarodowych produkcji, aktorskich i animowanych, wartościowych pod względem rzemiosła filmowego jak i przekazywanych treści.

W konkursie prezentowanych jest co roku ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych wcześniej nie prezentowanych, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.

Pokazom filmów z konkursu towarzyszą specjalne projekcje pozakonkursowe: filmy z pasma “Po sąsiedzku” prezentującego najciekawsze filmy młodego widza pochodzące z krajów graniczących z Polską, retrospektywy polskiej klasyki kina familijnego.

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się działania skoncentrowane wokół edukacji filmowej. Są to dyskusje na temat obejrzanych przez publiczność projekcji, pozwalające na pełne przyswojenie sobie treści i przesłania filmów, praktyczne warsztaty, podczas których młodzi widzowie mogą sami stać się twórcami filmowymi (warsztaty animacji poklatkowej czy filmowe z użyciem profesjonalnego sprzętu), spotkania z twórcami filmowymi i ludźmi kultury.

 

 

Źródło: Kino Końkret

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X