Karpacki Jarmark Turystyczny w Ustrzykach Dolnych

W ostatni weekend lipca w Ustrzykach Dolnych odbędzie się Karpacki Jarmark Turystyczny. W programie trzydniowej imprezy znajdą się oprócz tradycyjnego kiermaszu promującego naszych rękodzielników i kuchnię – Rajd Rodziny Koroną Ustrzyckich Gór oraz koncerty.

Karpacki Jarmark Turystyczny odbędzie się w dniach od 26 do 28 lipca. Ta coroczna impreza organizowana jest w Stolicy Bieszczad – Ustrzykach Dolnych. Przez trzy dni, w tym roku na ustrzyckim Rynku i w parku Pod Dębami”, mieszkańcy oraz odwiedzający Ustrzyki turyści będą mogli poczuć klimat Karpat. W programie znajdą się rozmaite koncerty, zawody sportowe i inne atrakcje. W ciągu trwania Karpackiego Jarmarku Turystycznego nie zabraknie stoisk pełnych wyrobów rękodzielniczych, artystycznych czy dań regionalnych.

Karpacki Jarmark Turystyczny ma na celu przybliżenie uczestnikom otaczającej nas kultury. Dzięki dodatkowym akcentom zagranicznym: słowackim, węgierskim czy ukraińskim impreza co roku charakteryzuje się wielokulturowością i pokazuje współpracę Ustrzyk Dolnych z miastami partnerskimi nie tylko z zagranicy, ale i z Polski. W trakcie tegorocznego Jarmarku zaprezentuje się miasto partnerskie Galanta ze Słowacji oraz odbędzie się promocja Brzegów Dolnych przygotowana przez Centrum Kultury i Turystyki w Brzegach Dolnych.

Bieszczady są nieodłącznym elementem Karpat, a podczas Jarmarku rozbrzmiewa głównie muzyka folkowa z wielu krajów. Bieszczadzkie tradycje przeplatają się m.in. ze słowacką, węgierską i ukraińską kulturą, nadając imprezie niepowtarzalną moc. Dlatego i w tym roku nie zabraknie występów barwnych karpackich zespołów.

Organizatorzy zaplanowali też Ustrzycki Rajd Rodzinny ze zdobyciem Korony Ustrzyckich Gór, na który zapraszają całe rodziny. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia ustrzyckich szlaków oraz do doskonałej zabawy i integracji rodzinnej.

Szczegóły na plakacie.

 

 

Źródło: wrotapodkarpackie.pl

 

- Reklama -