-6.5 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 5 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwumJesienne bieganie w Bieszczadach

Jesienne bieganie w Bieszczadach

Już po raz ósmy, w drugi weekend października tysiące pozytywnie zakręconych biegaczy zjawi się w Cisnej na jesiennym biegowym święcie jakim jest Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki.

Bieszczady najpiękniejsze są jesienią. Złota polska jesień lub jak kto woli babie lato to czas, w którym energia zmagazynowana przez całą wiosnę i lato na setkach tysięcy hektarów bieszczadzkich łąk, lasów i połonin wystrzeliwuje do nas feerią barw: od zieleni poprzez pomarańcze, złoto i czerwień.

Właśnie w tak nietypowej scenerii, od kilku lat, odbywa się Hyundai ultraMarton Bieszczadzki ściągający w Bieszczady biegaczy z całej Polski a także spoza jej granic. Są to zarówno amatorzy krótszych dystansów (14km i 26km) jak i biegacze ultra (52km i 90km). Są to także wyczynowcy jak i osoby lubiące kontemplować bieszczadzkie szlaki w spokojniejszym tempie. Doświadczeni biegacze górscy i amatorzy płaskiego biegania, chcący spróbować swoich pierwszych kroków w bardziej urozmaiconym terenie. Samotnicy, wtapiający się pełen pozytywnej energii tłum, jaki i całe ekipy biegowe wraz z kibicujący im rodzinami i przyjaciółmi. Wszyscy oni współtworzą co roku niesamowity i niepowtarzalny klimat.

Trasy wszystkich tegorocznych biegów są podobne do ubiegłorocznych, ale organizatorzy zmodyfikowali je tak, aby jeszcze bardziej omijały asfalt. Ceną za to są odrobinę większe przewyższenia. UMB 90 znowu przebiega przez Bieszczadzki Park Narodowy co stanowi ogromny walor tej trasy. Pozostałe trasy przebiegają przez lasy Nadleśnictwa Cisna, które poza szlakami przygotowuje dla Was punkt regeneracyjny w Solince. Czeka na Was zatem Masyw Okrąglika, pasmo graniczne i masyw Hyrlatej, a na najdłuższej trasie także Smerek i Połonina Wetlińska oraz wiele pięknych jesiennych widoków.

Fundacja Bieg Rzeźnika

VIII Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki to biegi dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z górami, dla wytrawnych górskich biegaczy, dla tych którzy szukają wyzwań innych niż bieganie lub zwyczajnie dla tych, którzy chcą nacieszyć oko pięknymi kolorami bieszczadzkiej jesieni” – zachęca Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

Ten rok jest szczególny. Zmierzyliśmy się (i nadal mierzymy) z ograniczeniami dotyczącymi naszych podstawowych potrzeb jakimi są swoboda poruszania się oraz spotykania z innymi ludźmi. Część z tych ograniczeń jest cały czas w mocy, co utrudnia organizowanie imprezy biegowej w tradycyjnej formule. Jako Organizatorzy, już raz podjęliśmy takie wyzwanie podczas Festiwalu Biegu Rzeźnika — pierwszej dużej imprezie biegowej, która odbyła się po częściowym zniesieniu anty-epidemicznych obostrzeń. Podobny schemat, ograniczający zbyt liczne gromadzenie się zawodników w strefie startu i mety, planujemy zastosować również jesienią. Głównym elementem tego schematu jest wirtualne biuro zawodów oraz strefa startu, która będzie otwarta przez kilka godzin a zawodnicy będą wypuszczani na trasę indywidualnie w kilkusekundowych odstępach. Czas będzie mierzony netto. Jest to rozwiązanie, które bardzo przypadło do gustu uczestnikom Festiwalu Biegu Rzeźnika a które jednocześnie umożliwia zorganizowanie imprezy przy obowiązujących regulacjach – relacjonują organizatorzy Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego.

Nie możemy się już doczekać żeby razem z Wami 9-10 października znów wspólnie udeptać bieszczadzkie błoto, dać odrobinę rozrywki szykującym się do zimy misiom oraz wraz z uczestnikami dystansu 26km wybrać się w podróż marzeń Bieszczadzką Kolejką Leśną na start do Soliny. Gwarantujemy że pogoda na bieganie będzie na pewno wyśmienita – bo bieszczadzka ;-). Zapraszamy!

Partnerem VIII Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego jest Województwo Podkarpackie.

Zgłoszenia: http://www.maratonbieszczadzki.pl/

A tak było w ubiegłym roku:

 

Źródło: Fundacja Bieg Rzeźnika

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X