Jedno życie leskie – dziejowe szelesty miasta

Od niedzieli 4 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku każdy odwiedzający będzie mógł podziwiać teatralizowaną wystawię historyczną ukazującą 550 lat miasta Leska.

„Jedno życie leskie – dziejowe szelesty miasta” to historyczna wystawa o Lesku, na którą miasto czekało całe lata, a doczekało się się jej w roku rozpoczynającym 550-lecie istnienia miasta Leska.

Już od najbliższej niedzieli 4 października każdy będzie mógł przeżyć teatralizowaną lekcję historii na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na zwiedzających czekać będzie niezwykłe połączenie muzyki, światła, mroku, cieni i historycznych eksponatów leskich skomponowanych w jedność przez Jarosława Figurę – wybitnego aktora, reżysera i scenografa z Lublina. Będzie to przestrzeń pełna plastyki, dźwięku oraz działań interaktywnych z udziałem zwiedzających. Wernisaż wyróżni się dodatkowo działaniami teatralnymi, a całość z pewnością uruchomi wyobraźnię odbiorcy przenosząc go w świat przodków tworzących Lesko.

Pamięć o wielkich leszczanach i historii Leska znajdzie nareszcie na stałe swoje miejsce, do którego zaproszeni są nie tylko mieszkańcy, ale także odwiedzający miasto turyści.

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

 

 

 

Źródło: podkarpackie.travel

 

- Reklama -