11.4 C
Ustrzyki Dolne
piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaArchiwumJarmark Karpacko-Zakarpacki w Lesku

Jarmark Karpacko-Zakarpacki w Lesku

W najbliższą sobotę 10 czerwca zapraszamy do Leska na Jarmark Karpacko-Zakarpacki. Start imprezy o godzinie 12:00 z najróżniejszymi artystycznymi działaniami. Całość otworzy odczytanie historycznego aktu nadania praw miejskich Lesku na 550.lecie istnienia miasta. Dokona tego Grupa Rekonstrukcji Historycznej Wczesnego Średniowiecza „Czarny żmij”.

W trakcie imprezy będzie można posłuchać koncertów kultur romskiej, żydowskiej, ukraińskiej, polskiej i bojkowskiej, wziąć udział w warsztatach malowania na szkle, ceramiki, kwiatów z bibuły, lalek motanek, wyrobów z masy solnej, jak też obejrzeć walki rycerskie i wziąć udział w grze terenowej.

Koła gospodyń wiejskich z Huzel, Manasterca i Średniej Wsi przygotują degustację potraw karpacko-zakarpackich. W imprezie, wraz z nami, uczestniczyć będą przedstawiciele partnerskiego miasta Chust z Ukrainy. Całość zwieńczy taniec „menuet” oraz pokaz mody z XVI – XVII wieku.

Jarmark zorganizowany będzie w ramach projektu „Lesko and Khust – history is our strength” („Lesko i Chust – historia naszą siłą”) realizowanego przez Gminę Lesko przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

 

 

Źródło: Gmina Lesko

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X