24.5 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumJAK Zespół Piosenki Poetyckiej w Ustrzykach Górnych

JAK Zespół Piosenki Poetyckiej w Ustrzykach Górnych

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza 28 kwietnia 2018 r. na koncert zespołu JAK Zespół Piosenki Poetyckiej. Początek koncertu godz. 19:30.

O zespole JAK:

Wszystko zaczęło się od Stachury i okresu wielkiej młodzieńczej fascynacji lidera zespołu, życiem i twórczością tego poety. Nieskończona ilość ogniskowych śpiewograń, wędrówek po górach, podróży autostopem, fascynacja kulturą ludową (także muzyczna), wszystko to z pewnością miało duży wpływ na kształt i treść pisanych piosenek, które początkowo trafiały do tzw. szuflady. Dopiero zdobycie wyróżnienia w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Ks. Jakuba Wujka „Wysoka Rozdzielczość” – 2005 oraz wyróżnienia w konkursie piosenki bieszczadzkiej w ramach VI Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły 2006″ „za przystosowanie poezji ogólnej do warunków bieszczadzkich” stało się momentem przełomowym dającym liderowi grupy wiarę w to, że to co pisze ma jakiś sens. Z drugiej jednak strony sama „zabawa słowami” i „ubieranie” ich w melodię jest bardzo fascynujące. Innym, nie mniej ważnym elementem, na który stawia zespół, jest klimat, specyficzny nastrój i oczywiście, najważniejszy chyba element piosenki, oczywiście tuż obok tekstu, czyli melodia. A jak wiadomo dobra piosenka to taka, która „wpada w ucho”, przy założeniu że szybko nie ulatuje drugim.

Aktualny, wciąż poszerzający się repertuar zespołu to piosenki przede wszystkim do tekstów i muzyki Gabriela Manowca, jednakże podczas koncertów JAK wykonuje także utwory z repertuaru „W Rzepaq”.

Jeśli chodzi o styl muzyczny wykonywanych piosenek to jest on z pewnością wypadkową doświadczeń muzycznych wszystkich członków zespołu. Zespół stara się czerpać z różnych gatunków muzycznych, chce żeby ich piosenki były stylistycznie zróżnicowane. Niestety zmorą wielu zespołów tego rodzaju jest granie na tzw. „jedno kopyto”, JAK stara się oszczędzać tego rodzaju doświadczeń swoim słuchaczom.

 

Źródło: Zajazd Pod Caryńską

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X