28.1 C
Ustrzyki Dolne
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumIV Charytatywny Cross w Polańczyku

IV Charytatywny Cross w Polańczyku

W dniu 29 sierpnia 2020 r. odbędzie się IV Charytatywny Cross na Wyspie Energetyk w Polańczyku.

Cross na Wyspie Energetyk to, jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy w Polsce. Celem biegu jest popularyzacja biegów terenowych i zdrowego stylu życia.

Drugim bardzo ważnym celem będzie zbiórka na pomoc w rehabilitacji Dawida Radziejewskiego. Dawid to młody wysportowany mężczyzna. Jego pasją jest kolarstwo, nordic walking, kajakarstwo i góry – Przewodnik Beskidzki, Ratownik GOPR. We wrześniu ubiegłego roku Dawid uległ tragicznemu wypadkowi samochodowemu, w jednej chwili jego świat zatrzymał się w miejscu…. Doszło do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego, konsekwencją czego jest paraliż kończyn dolnych. Jednak Dawid cały czas walczy, nie poddaje się, tego niewątpliwie nauczył Go sport, a My pomożemy Mu w tej walce…. Przewidziane są również loterie fantowe, licytacje, biegi dla dzieci i rodzin, oraz występy zespołów muzycznych z okazji dni zakończenia lata.

Ambasadorem i pomysłodawcą biegu jest Izabela Zatorska.

Trasa IV Crossu PGE EO oraz Nordic Walking, przebiegać będzie przepięknymi leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk, otoczonej pełnymi uroku wodami Jeziora Solińskiego. Bieg rozgrywany będzie na dobrze oznaczonych pętlach, o dużym zróżnicowaniu terenu.( pętla ok. 3,2km ). Punkt odżywczy z wodą przewidziany jest po przebiegnięciu 2 pętli w razie upału, już po pierwszej pętli.

Zapisy elektroniczne NA BIEG– kliknij tutaj aby przejść do zapisów na bieg

Zapisy elektroniczne NA MARSZ NORDIC WALKING – kliknij tutaj aby przejść do zapisów na Nordic Walking

Regulamin IV Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking – (pobierz pdf)

W tym roku do grona instytucji, które wspierają bieg dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Stowarzyszenie otrzymało wsparcie finansowe na organizację wydarzenia sportowego, w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

 

IV Charytatywny Cross w Polańczyku

 

Źródło:
wrotapodkarpackie.pl
PGE Energia Odnawialna S.A.

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X