III Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna w Polańczyku

III Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna w Polańczyku
- Reklama -

24 sierpnia w ramach zakończenia „Solińskiego Lata” na Wyspie Energetyk w Polańczyku odbędzie się III Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking.

Cel jest szczególny – pozyskane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację 26-letniego Kamila Kenar z Krosna, który uległ poważnemu urazowi kręgosłupa. W Cisnej, w ramach XI Festiwalu Natchnieni Bieszczadem przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy. Ambasador i pomysłodawca biegu jest Izabela Zatorska – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach długodystansowych i biegach górskich. Zawodniczka klubów: Górnik Zabrze, Tajfun Krosno, Krośnianka Krosno, LKS Wrocanka. Należy do najlepszych zawodniczek Świata w biegach górskich.

Cross na Wyspie Energetyka to, jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy. Odbędzie się 24 sierpnia w ramach 3-dniowej imprezy (23-25.08.2019) „Zakończenie Solińskiego Lata”. Celem biegu jest popularyzacja biegów terenowych i zdrowego stylu życia. Drugim – bardzo ważnym celem będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie Kamila Kenara, 26 letniego młodego człowieka mieszkającego w Krośnie. Kamil w skutek nieszczęśliwego wypadku w 2017 roku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego wynikiem czego jest obecnie czterokończynowe całkowite porażenie. 80% dochodu z biegu głównego oraz imprez towarzyszących przekazana będzie na pomoc Kamilowi na jego walkę o zdrowie. Przewidziane są również loterie fantowe, licytacje, biegi dla dzieci i rodzin, oraz występy zespołów muzycznych z okazji dnia zakończenia lata.

III Cross na Wyspie Energetyk Trasa III Crossu licząca 8 000 m, przebiegać będzie przepięknymi leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyka otoczonej pełnymi uroku wodami Jeziora Solińskiego. Bieg rozgrywany będzie na dobrze oznaczonych pętlach, o dużym zróżnicowaniu terenu (pętla ok. 2,67 km). Punkt odżywczy z wodą przewidziany jest po przebiegnięciu 2 pętli.

Do wzięcia udziału w III Crossie na Wyspie Energetyk oraz w zawodach o Puchar Prezesa PGE EO w Nordic Walking organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych – zarówno początkujących jak i wytrenowanych zawodników. Wymagany jest dobry stan zdrowia i chęć pomocy choremu Kamilowi oraz ukończenie 16 roku życia. Dla młodszych przewidziane są biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

ZAPISY ELEKTRONICZNE: https://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=698

Organizatorem i sponsorem strategicznym wydarzenia jest PGE Energia Odnawialna.

 

 

Źródło: PGE Energia Odnawialna

 

- Reklama -