II Bieszczadzkie Rykowisko Liryczne – Bacówka w Jaworcu

II Bieszczadzkie Rykowisko Liryczne - Bacówka w Jaworcu
- Reklama -

Bacówka PTTK Jaworzec zaprasza na 4 dni koncertów w ramach organizowanego II Bieszczadzkiego Rykowiska Lirycznego. Przez cztery doby, co wieczór będzie można posłuchać autorskich, akustycznych, kameralnych recitali znakomitych, lirycznych Artystów.

Tegoroczne Rykowisko odbędzie się w dniach 10 – 13 października 2019 r.

Impreza biletowane ( obowiązkowa rezerwacja miejsc) – szczegółowy program na stronie Bacówki w Jaworcu

 

***

O schronisku

Bacówka PTTK Jaworzec, wysokość 605 m n.p.m., znajduje się przy czarnym szlaku na przełęcz Orłowicza przez Krysową, Wysokie Berdo nad nie istniejącą już wsią Jaworzec. Powstała w latach 1975- 1976 w ramach akcji budowania podobnych obiektów w polskich górach, zainicjowanej przez Edwarda Moskałę i jest trzecią w kolejności powstania.

Co ciekawe, Bacówka PTTK Jaworzec znajduje się w jednym z najciemniejszych miejsc w Europie Środkowej, co niezwykle sprzyja oglądaniu gwiazd.

fot. Bacówka PTTK Jaworzec

Od momentu otwarcia działa nieustannie, a każdy z poprzednich dzierżawców działając w imieniu PTTK próbuje współgrać z otaczającą go naturą i tworzyć to miejsce noclegowe w Bieszczadach przyjaznym dla odwiedzających turystów, co nie zawsze jest łatwe.

Obiekt z racji swojego położenia ma ograniczony dostęp do wody ( szczególnie w lecie) oraz prądu. Braki sanitarne nadrabia jednak wspaniałe usytuowanie. Do schroniska nie można dojechać. Parking znajduje się przy wypale drewna – 10 minut od schroniska.

Jak dojechać

KOMUNIKACJA
Do Bacówki Jaworzec można dojechać autobusem lub busem. Trzeba kierować się na Sanok. Z Sanoka kursują autobusy do Cisnej lub Wetliny. Wysiadamy we wsi Kalnica. Stamtąd 3,5 km piechotą do bacówki.

SAMOCHÓD
Kierując się do bacówki jedziemy drogą 897 z Sanoka przez miejscowości: Lesko, Baligród, Cisna, Dołżyca. Można też dojechać przez: Ustrzyki Dolne, Ustrzyki Górne, Lutowiska, Wetlinę, Smerek. Najlepiej kierować się na Cisną. Potem do Kalnicy. Następnie należy skręcić kolejno w lewo przy jedynym we wsi sklepie oraz około kilometr dalej, w prawo na most. Parking przy wypale węgla drzewnego jest ostatnim miejscem, w którym można zostawić samochód.

Zdjęcie użytkownika Schronisko Jaworzec
Źródło: Bacówka PTTK Jaworze

 

- Reklama -