I Podkarpacki Festiwal Serów w Ustrzykach Dolnych

Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych zaprasza 17 czerwca 2018 r. na I Podkarpacki Festiwal Serów w Ustrzykach Dolnych.

Produkcja serów w małych gospodarstwach cieszy się rosnącą popularnością a potencjał województwa podkarpackiego jest duży. Produkcję i konsumpcję serów propagować ma I Podkarpacki Festiwalu Serów organizowany przez województwa podkarpackie i powiat bieszczadzki.

Odbędzie się on 17 czerwca 2018 r. o godz. 13:00 w Parku Pod Dębami w Ustrzykach Dolnych.

Elementem festiwalu będzie konkurs dla wystawców. Celem konkursu jest – poza promocją wytwarzanych samodzielnie w serów – pokazanie możliwości wykorzystania mleka krów, kóz i owiec w gospodarstwie.

W Konkursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa ekologiczne, spółdzielnie mleczarskie, gospodarstwa rolne, gospodarstwa agroturystyczne z województwa podkarpackiego, wytwarzające sery podpuszczkowe.

Zainteresowani udziałem proszeni są o kontakt z Departamentem Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego (ul. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów) Dorota Jamrozy d.jamrozy@podkarpackie.pl lub Dominika Skoczylas d.skoczylas@podkarpackie.pl .

 

Źródło informacji:
Powiat Bieszczadzki
gospodarkaPodkarpacka.pl

- Reklama -