Goadupa Festival w Bieszczadach
Goadupa Festival w Bieszczadach
- Reklama -

Goadupa Festival w Bieszczadach. Przypominamy o wyjątkowym wydarzeniu muzycznym w Bieszczadach. W dniach od 19 do 22 lipca 2018 r. w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Natura Park Bieszczady w Stężnicy odbędzie się Goadupa Festival 2018.

Wydarzenie tak wyjątkowe, że wiedzą o nim nieliczni, festiwal tak cudowny, że zapiera dech w piersiach od pierwszego dnia, miejsce tak magiczne, że jedzie się tam tylko raz, a później tylko powraca. Goadupa Festival w Bieszczadach w tym roku organizuje swoją ósmą edycję i patrząc jak rośnie i prężnie się rozwija, możemy spodziewać się jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń. Jeśli chcecie dotknąć gwiazd, odpłynąć w głąb siebie i doświadczyć magii bieszczadzkiej natury to Goadupa Festival jest odpowiednią destynacją na wakacyjny, lipcowy wypad.

Goadupa Festival
Goadupa Festival

Goadupa jest dla tych, którzy pragną oderwać się od własnej codzienności i chcą przenieść się na kilka dni w świat, w którym potrzeby duszy i serca stają na pierwszym miejscu. Wszyscy pragniemy zatrzymać się na chwilę, czuć mocniej, zanurzyć się w pięknie chwili i wspólnie z przyjaciółmi przeżyć coś wyjątkowego. Trudno jest tak doświadczać w codziennej gonitwie i szeregu obowiązków, być tu i teraz. Bieszczady to magia sama w sobie i jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Kiedyś mekka hipisów, artystów i zbłąkanych wędrowców, dziś kultowe miejsce na mapie Polski, które koniecznie trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Misją organizatorów jest połączenie muzyki, sztuki i natury w integralną, wzajemnie przenikającą się całość, tak, aby każdy mógł znaleźć element lub doznanie, które go uszczęśliwi, zachwyci i zaspokoi. Dla osób szukających zapomnienia w muzyce czekają w tym roku aż cztery, różne sceny. Main stage to główny punkt wydarzenia, gdzie grają znani producenci i dje poruszający się w nurcie psychedelic trance. Organizatorzy zadbali o wszystkich, ciekawe propozycje czekają na wielbicieli wolniejszego, czujnego progressive trance, energetycznego full on, jak i szybkiego, mocnego tempa dark trance i hi tek. W tym roku na głównej scenie usłyszeć będzie można usłyszeć kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy, między innymi Atmosa, Etnicę, Aes Dana, Pleiadians czy Will O Wisp. Druga sceną jest Chill&Groove, to rarytas dla poszukiwaczy dubowych, etnicznych chillujących klimatów, poprzetykanych setami techno i bardziej skocznymi rytmami. Tutaj czekają na was między innymi Parvati in dub, Etnica in dub, Halfred czy znany wszystkim polskim fanom Jurek Przeździecki aka Epi Centrum.

Goadupa Festival
Goadupa Festival

Zen Canyon to scena zbudowana w środku lasu nad małym, bieszczadzkim kanionem. Kilmatyczna, wypełniona magicznymi instalacjami, z kocami i hamakami pozwala odpocząć od bieszczadzkiego słońca i zanurzyć się w dźwiękach dojrzałej elektroniki. Wieczorem aura nieco się zmienia – scena odkrywa swoje, drugie oblicze, dzięki mappingom, UV i pokazom audiowizualnym uaktywnia się nocny wymiar instalacji. Fani ambientu, przestrzennych, chillujących dźwięków szukajcie małej, leśnej sceny Zen Canyon, czekają tam na was piękne, kojące sety idealnie komponujące się z leśną aurą miejsca.

Czwarta scena to ogromna niespodzianka dla wszystkich fanów wydarzenia, dotąd nie praktykowana przez innych polskich organizatorów podobnych festiwali. Goadupa jako pierwsza podarowała ludziom scenę o przewrotnej nazwie „Life stage” czyli etap życia, scenę całkowicie poświęconą muzyce instrumentalnej. Usłyszycie psychodeliczne odsłony między innymi space rocka, jazzu, stonera czy hip hopu. Patronami artystycznymi czwartej sceny to Soulstone Gathering oraz Gadafest. Spodziewajcie się prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzyki psychodelicznej takich jak Weedpacker, Spaceslug i Sunnata oraz reprezentantów połączenia dojrzałego hip hopu i elektroniki jak Gadabit i Flute Piano Beatz. Organizatorzy nie boją się wyzwań, ponieważ w tym roku zaprosili również muzyków i przedstawicieli instrumentalnego jazzu. Gorąco polecamy występ utalentowanego pianisty Kuby Płużka. To będzie pierwszy jego koncert na festiwalu kultury psychodelicznej. O dekoracje, instalacje multimedialne zadba znany z z podobnych wydarzeń klubowych i plenerowych kolektyw Vortex Visual Division. Ta scena będzie miała swój debiut w tym roku, ale wnioskując z już ogromnego zainteresowania tym przedsięwzięciem, jest to mocny punkt tegorocznego programu artystycznego.

Goadupa Festival
Goadupa Festival

Muzyka to najważniejszy element festiwalu, ale nie jedyny. Organizatorzy zadbają również o strefę rozwoju duchowego i nie tylko. Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach duchowych, kursach rozwoju osobistego, zajęć jogi, żonglerki czy masażach klasycznych i energetycznych. Będą też ciekawe wykłady, pokazy filmowe czy prelekcje związane z rozwojem duchowym, zdrowiem czy ekologią. Strefa healing&workshops oferuje wszystko, co uciekający od trudów dnia codziennego człowiek może sobie wymarzyć. Program jak zawsze będzie różnorodny i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Mamy bardzo dobre wiadomości dla osób wybierających się z dziećmi. W tym roku organizatorzy bardzo skupili się na potrzebach rodziców i ich pociech. Goadupa festiwal od lat tworzy specjalną strefę Kids area w lesie, w której pasjonatki pedagogiki dziecięcej organizują oryginalne warsztaty i zajęcia dla dzieci. W tym roku organizatorzy idą krok dalej. Specjalnie dla rodzin utworzą strefę z zacienionym miejscem na spożywanie wspólnych posiłków, zabaw dla dzieci czy po prostu miejscem spotkań. Dodatkowo w planach jest oznaczenie pryszniców i toalet z pierwszeństwem dla dzieci ich rodziców. Jak widać festiwal dojrzewa nie tylko w sferze rozrywki, ale uwzględnia specjalne potrzeby i komfort samych uczestników i ich dzieci.

Oczywiście Goadupa Festival oprócz zaspokojenia potrzeb ducha, dba też o zaspokojenie potrzeb ciała. Wraz z pierwszymi dźwiękami rusza strefa z napojami, strefa foodtrucków z całej Polski oraz wystawców z rękodziełem, ubraniami czy biżuterią. Będzie można zakupić również ubrania i gadżety sygnowane marką Goadupa. Organizatorzy dbają, aby jedzenie było różnorodne i dla każdego. Z potwierdzonych foodtrucków pojawią się Tio Malo z meksykańską kuchnią, U Włocha z włoską pizzą czy Acai Bar z najzdrowszymi smoothies w kraju. Dodatkowo Funky Donkey zadba o prawdziwą, wysokiej jakości kawę.

Goadupa Festival
Goadupa Festival

Wszystkie strefy i elementy festiwalu spina w wizualną całość grupa artystów odpowiedzialnych za dekoracje, artystyczne instalacje i pokazy audiowizualne. Główna scena z Goadupa to jeden z najbardziej zachwycających elementów całego festiwalu, w tym roku również za projekt odpowiadają: krakowski duet 2deko oraz Loop string art collective – artyści na co dzień pracujący na festiwalach tego typu na całym świecie. Wielkoformatowe instalacje typu string art Decodethecode to zawsze wyczekiwany stały punkt oprawy wizualnej. W tym roku scena Chill&Groove powstanie na bazie projektów ludzi na co dzień związanych z czeskim festiwalem Ufo Bufo. Duet D44 odpowiedzialny dotąd za tę scenę, w tym roku zajmię się instalacjami w strefie Forest. Wspomniany Vortex Visual Division wraz z ekipą stworzy całą Life stage. Goadupa to jeden wielki plac zabaw i sztuki inspirowanej psychodeliczną kulturą. Gdziekolwiek się nie ruszycie czeka na was jakaś niespodzianka, czy to w formie galerii czy w formie ukrytej, gdzieś w lesie instalacji. Warto zwiedzać, doświadczać i zobaczyć wszystko.

Nie ma słów, które są w stanie opisać uczucia i przeżycia jakich doświadczają uczestnicy Goadupa Festival. Nie ma takich zdjęć, które są w stanie oddać klimat i pokazać energię, jaka wytwarza się podczas tańca przy wschodzącym właśnie słońcu na szczycie góry. Nie ma takich słów, zatem informujemy, że przygoda właśnie się zaczyna i od Ciebie zależy czy chcesz być jej częścią.

https://www.facebook.com/goadupa/
https://www.facebook.com/events/135535413745690/
http://www.goadupa.pl/

Bilety:
https://sklep.knockoutprod.net/pl/eventinfo/112/goadupa-festival-2018

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Górka
media@goadupa.pl
+48 530 053 513

Line up:

MAIN STAGE

Aes Dana (FR), Algorika (FR), Atan (PL), Atmos (SE), Bartech (PL), Braincell (CH), Deeh (BR), Deliriant (RSA), Diksha (BR), Ditch (PL), Dzida (PL), Eclipse Echoes (BR), Ejczka (CZ), Etnica (IT), Havaya (PL), Hypnoxock (ES), JediMaster (PL), Jot (PL), Kino OKO (PL), KodaKade (PL), Lunatix (PL), Mabeat (PL), Maiia 303 (RU), Meff (PL), Mysterion (ARG), Nanoplex (UK), Neutron (UK), Nois (PL), Nozyo (PL), Ochen (PL), Pleiadians (IT), Praecox (PL), Psique (BR), Sabretooth (UK), Silicon Sound (FR), Solar Spectrum (CH), Tek (SE)
Tetrasound (UK), Toxic (ES), Trip (PL), Vlastur (GR), Will O Wisp (ARG), Wyrx (PL), Zloj (SE)

CHILL&GROOVE STAGE

Abu (PL), Abyss (PL), Antek (USA), Arayan (PL), Arma (PL), Asphodel (PL), Bladzinsky (PL), Ben Coda (UK), Bongo (PL), CJ Art. (PL), Damon (PL), DJ Ipcress (UK), Dominorr (PL), Dub Therapist (PL), Dubseed (PL), Elf (PL), Epix (PL), Etnica in Dub (IT), Green Beats (ES), Hemisphere (PL), Halfred (IT), Invoker (PL), Jan III Faza aka Fonix (PL), Johannes Regnier (FR), Jurek Przeździecki aka Epi Centrum (PL), Kjub (PL), Kuczer (PL), Iacchus (UK), Land Switcher (FR), Maiia (RU), Mainliner (PL), Marion (PL), Matured Structure (UK), Mistic (PL), Panda on the bambo tree (PL), Parvati in Dub (GR), Paul Kwitek (PL), Primal (PL), Red Sun Rising (PL), Sin (PL), Styropian (PL), Tara Putra (DE), Tween (PL), Yaos (PL), Zoe ( PL)

ZEN CANYON STAGE

105L (PL), Aheloy (PL), Antek (USA), Artur Rumiński (PL), CVZNXXX (PL), Damon (PL), Deaf Can Dance (PL), Discomule (PL), DJ Jussi (PL), Dominorr (PL), eM (PL), Elf (PL), Finchherb (DE), Floyd (PL), Fonix (PL), Glitchsquid (PL), Heliocentrism (PL), Hemisphere (PL), Huges (PL), Invoker (PL), Jah Bass (PL), Johny Mandrake (PL), Kaj‘t (PL), Kixnare a.k.a Universo (PL), Kondensator Przepływu (PL), Kuba Śliwiński (PL), Liquid Delay (SK), Matik Automatik (PL), meno mosso (PL), Miko’why (PL), Olivia (PL), Piotr Cisak (PL), Primal ft. Rita Raga (PL), Ritual Thrills (PL), Robek (PL), Pitz (PL), Spajder Jeruzalem (PL), Sufi (PL), Syrena (PL), Virtual Geisha (PL), White Moon (PL), Yaos (PL)

„LIFE STAGE”

Friday 20 July

Red Scalp, Spaceslug, Sunnata, The Gentle Art Of Cooking People, Tortuga, Weedpecker

Saturday 21 July

Gadabit, Flute Piano Beatz, Kuba Płużek, Spaceboy

- Reklama -