Finał akcji „Niech święta radosne będą”

18 grudnia w kawiarni „ Piwniczka” w Ustrzykach Dolnych po raz czwarty Stowarzyszenie Bieszczadzka Inicjatywa Narodowa zorganizowała akcję „Niech Święta Radosne Będą”. Jak co roku św. Mikołaj obdarował ponad czterdziestoma paczkami dzieci z rodzin niezamożnych z Ustrzyk Dolnych i okolic. Radość dzieci z otrzymanych prezentów była ogromna a ilość uśmiechów była największym podziękowaniem dla członków Bieszczadzkiej Inicjatywy Narodowej.

Przez kilka miesięcy członkowie stowarzyszenia zbierali dary i datki pieniężne. Puszki na darowizny były wystawiane w kilkunastu miejscach w Ustrzykach a także w polskich sklepach na terenie Wielkiej Brytanii. Do poparcia akcji udało się przekonać Pana Starostę Powiatu Bieszczadzkiego, Pana Burmistrza Ustrzyk Dolnych a także dyrektorów Lasów Państwowych i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Patronat medialny nad akcją objęła telewizja Transmitel i czasopismo „Nasze połoniny”.

Zbiórkę wspomogło wiele firm, sklepów i lokali z naszego miasta. Największe jednak podziękowania za anonimowe datki do puszek oraz wpłaty na konto stowarzyszenia. Wszystkim darczyńcom jak co roku zostaną przekazane w imieniu obdarowanych dyplomy z podziękowaniami . Dziękujemy także koleżankom ze stowarzyszenia Copernicus za zorganizowanie dla dzieci gier i zabaw w czasie poczęstunku.

Dziękujemy za to, że dzięki Wam mogliśmy po raz kolejny pomóc dzieciom.

Stowarzyszenie Bieszczadzka Inicjatywa Narodowa

 

Źródło: Piwniczka Ustrzyki Dolne

- Reklama -