17.4 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaArchiwumFestiwal "ZEW się budzi" w Lesku

Festiwal „ZEW się budzi” w Lesku

Przypominamy, że już 3 maja w Lesku rozpocznie się dwudniowy Festiwal „ZEW się budzi„.

Na scenie wystąpią: Cztery Szmery, Fisz Emade Tworzywo, Hańba!, Kabanos, Kobranocka, KSU, Lion Shepherd, Panta Koina, Rezerwat, Sztywny Pal Azji, Ørganek.

Oprócz koncertów gwiazd festiwalu,  organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla wszystkich uczestników.

Strefa Podróżnicza
O wędrówkach po nieutartych bieszczadzkich szlakach oraz o tym, jak dobrze przygotować się do wyprawy, opowie podróżnik Łukasz Supergan. Praktyczną wiedzę zapewnią Wam warsztaty survivalowe prowadzone przez fachowców od przetrwania w trudnych warunkach.

Czarna Strefa
W strefie przygotowanej przez Nadleśnictwo Stuposiany, na terenie którego znajduje się Muzeum Plenerowe Wypału Węgla Drzewnego, dowiecie się czym było i jest czarne złoto Bieszczad oraz jakie historie się za tym kryją – na własne oczy przekonacie się jak powstaje węgiel drzewny i w jakich warunkach żyją smolarze. Dodatkowo Nadleśnictwo Stuposiany zapozna Was z fauną i florą Bieszczad oraz atrakcjami, jakie czekają na Was w tym pięknym zakątku kraju o każdej porze roku. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje (m.in. kącik rysowania węglem).

Strefa Drwala
Silni i odważni będą mogli zmierzyć się z wyzwaniem drwala pod okiem Grzegorza Indyka, Mistrza Polski Drwali, w specjalnie przygotowanych konkurencjach zręcznościowych przy użyciu narzędzi ręcznych dla dorosłych. W Strefie Drwala będziecie mieli okazję zobaczyć:

 • ekspozycję profesjonalnego sprzętu wykorzystywanego w Bieszczadach przy pozyskaniu drewna,
 • pokaz rzeźbienia w drewnie z wykorzystaniem pilarek spalinowych,
 • przygotowanie stoiska do przerzynki z możliwością zaproszenia widzów (po wcześniejszym zaopatrzeniu w odpowiednie środki BHP) pod opieką instruktora,
 • przygotowanie drewnianych rzeźb dla dzieci z możliwością pomalowania.

Barberowóz
W mobilnym barbershopie mieszczącym się w oryginalnym ZILe z 1987 roku o Waszą fryzurę i brodę zadba barber – ekspert ZEW for men.

Festiwal "ZEW się budzi" w Lesku
Food Truck / Polish Frytka

Strefa Zdrowia – ZEW krwi
W strefie zdrowia będziecie mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Strefa Niedźwiadka
ZEW się budzi jest przyjazny dzieciom! Na terenie festiwalu znajdziecie specjalnie przygotowaną dla nich strefę z atrakcjami sportowymi i edukacyjnymi:

 • pneumatyczna ściana wspinaczkowa,
 • kule Bumper Ball,
 • szkolenie survivalowe dla dzieci i dorosłych (m.in. nauka rozpalania ogniska, kuchnia survivalowa, przygotowanie obozowiska i noclegu),
 • przejażdżki Segwayem,
 • gladiatorzy,
 • zielone laboratorium – pokazy i wspólne przygotowywanie doświadczeń fizycznych – zajęcia z instruktorem,
 • rodzinne animacje – gry i zabawy dla dzieci i dorosłych (m.in.: skaczące robaczki, wyścigi ziemniaków),
 • mega gra planszowa,
 • stoisko edukacyjne i pokaz filmu „Bieszczadzka flora i fauna”.

Udział we wszystkich atrakcjach, z wyłączeniem barberowozu, jest bezpłatny dla uczestników festiwalu. Napoje alkoholowe i bezalkoholowe zapewnia Browar Leżajsk. Strefę gastronomiczną obsługują foodtrucki.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie www.zewsiebudzi.pl oraz Facebooku wydarzenia.

Festiwal "ZEW się budzi" w Lesku - mapa
Festiwal „ZEW się budzi” w Lesku – mapa

 

Źródło: Organizatorzy zewsiebudzi.pl

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X