Drwale i inne opowieści Bieszczadu

Wszystkich, którzy jeszcze nie oglądali serialu Drwale i inne opowieści Bieszczadu, a lubią bieszczadzkie klimaty zapraszamy do oglądania serialu emitowanego w każdą niedzielę o godz. 22:00 przez POLSAT PLAY.

Serial dokumentalny Ireny oraz Jerzego Morawskich, czołowych polskich reportażystów, pokazujący życie bieszczadzkich drwali. Smolarze, drwale – ludzie niepokorni i twardzi. Czasem szukają azylu przed sądami, nieudanymi związkami lub alimentami. W surowych wciąż jeszcze Bieszczadach znajdują schronienie. By nie umrzeć z zimna, żalu czy rozpaczy niekiedy zatracają się w alkoholu, ale przede wszystkim wykonują niebezpieczny i wyczerpujący zawód. Bajeczny świat męskiego życia na łonie natury, z dala od cywilizacji – czy to naiwna wiara w legendę czy odbycie pokuty za dotychczasowe grzechy życia?

Drwale i inne opowieści Bieszczadu
Drwale i inne opowieści Bieszczadu

„Drwale” to dokument społeczny, pokazujący jaka jest kondycja zwyczajnego człowieka w innej rzeczywistości niż ta, którą widzimy codziennie. – Zawsze uważało się, że w Bieszczady jadą ludzie z doświadczeniem życiowym, świadomie wybierając inny wariant życia. Urosła legenda ucieczki na połoniny. A tam żyją głównie zwykli ludzie, choć czasem z wielką fantazją – opowiada Jerzy Morawski, współtwórca m.in. kultowych „Chłopaków do wzięcia” emitowanych także w Polsat Play.

Oglądaj wszystkie odcinki w IPLI

 

Źródło: POLSAT PLAY

 

- Reklama -