Dom o Zielonych Progach w Ustrzykach Górnych

Wszystkich miłośników piosenki turystycznej zapraszamy 17 sierpnia br. do Zajazdu Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych na koncert zespołu Dom o Zielonych Progach.

Początek koncertu godz. 20:00.
Bilety: 10 PLN

 

***

Dom o Zielonych Progach: duet – Agata Świerczyńska – Wojciech Szymański
Jeden z czołowych przedstawicieli nowej fali piosenki turystycznej, obecny na polskich scenach nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jego debiut wniósł powiew świeżości do kultury studenckiej, dał też podwaliny projektowi „W górach jest wszystko, co kocham”.
„Dom o Zielonych Progach” niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest…

Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Od samego początku filarem grupy jest Wojtek Szymański – kompozytor, gitarzysta i wokalista obdarzony ogromną wrażliwością na dobry tekst, który umiejętnie wzbogaca swoją muzyką. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach.

Zespół wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham…” Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku.

Zespół obecnie tworzą:
Wojciech Szymański – gitara akustyczna, wokal, piosenki
Bartosz Zalewski – gitara basowa, wokal, piosenki
Agata Świerczyńska – wokal i gitara
Marcin Chatys – kontrabas

Współpracują:
Wojciech Chuchla – gitara solowa
Rafał Cymbalista – realizacja dźwięku

 

Źródło: Zajazd Pod Caryńską

 

 

- Reklama -