11,1 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 27 września, 2021
More
  Strona głównaUstrzyki DolneDofinansowanie Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego

  Dofinansowanie Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego

  Powiat Bieszczadzki uzyskał wsparcie ponad 12 mln zł w ramach złożonego wniosku „Rafineria kultur” – rewitalizacja zabytkowego budynku Rafinerii FANTO w Ustrzykach Dolnych na potrzeby Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego z Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa.

  Do konkursu zostało złożonych ponad 200 wniosków, do oceny merytorycznej dopuszczono 189 projektów, dofinansowanie uzyskało 20 wniosków, w tym wniosek złożony przez Powiat Bieszczadzki.

  Dla mnie osobiście to olbrzymia radość i zwieńczenie długich wieloletnich starań, o których niektórzy mówili, że to szklane domy i mrzonki.

  Odrestaurujemy nasze dziedzictwo i historię. Na tej bazie uzyskamy szansę rozwoju miasta i powiatu w oparciu o nasze naturalne bogactwo. Realizacja projektu wzbogaci nie tylko nasz powiat, ale będzie ważnym miejscem na mapie Podkarpacia, a służyć będzie również gościom z całej Polski. Więcej na temat Centrum i jego celów niebawem.

  W tym miejscu gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Dodam, iż oprócz tych środków, na Centrum pozyskaliśmy ponadto 4 mln z programu Polska – Słowacja, 50 tys. od Konserwatora Zabytków i prawie 200 tys. z małego projektu słowackiego – napisał na Facebooku starosta Marek Andruch.

   

   


  Źródło: Powiat Bieszczadzki

   

   

  - Reklama -
  - Reklama -

  POPULARNE

  X