Dni Gminy Cisna 2018

Zapraszamy w dniach od 14 do 15 lipca na XVIII Dni Gminy Cisna 2018. Imprezy organizowane będą na parkingu głównym w Cisnej.

14 lipca (sobota) – PIKNIK RODZINNY

 • 10:00 Turniej Sportowy o Puchar Pani Wójt (piłka nożna, siatkówka)
 • 16:00 uroczyste otwarcie Dni Cisnej:
  – przywitanie gości,
  – rozdanie nagród,
  – występy grupy baletowej z Cisnej,
  – popis uczniów Studium Muzycznego z Cisnej,
 • 16:30 – 19:30 prezentacja Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Cisna
  -poczęstunek myśliwski, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.
  -koncert zespołu BĄBEL ZIOMBEL (dla dzieci)
  -pokaz baniek mydlanych
  -zabawa „nie z tej ziemi” z DJ Sprężynką
  -pokaz iluzji
 • 19:00 Występ zespołu Łemkowyna
 • 20:00 Koncert zespołu „SELFISH MURPHY” z Rumunii
 • 22:00 Dyskoteka Pod Gwiazdami z DJ-em

15 lipca (niedziela) – FESTIWAL KREMENAROS

 • 16:00 Otwarcie Festiwalu
 • 16:00-17:30 Występ zespołu ludowego „Łopienka”
 • 17:30- 19:00 „Łopienka zaprasza”: III Podkarpacki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych.
 • 19:00 Duet GAJDA
 • 20:00 Gwiazda wieczoru: „THE FREEBORN BROTHERS”
 • 22:00 Dyskoteka Pod Gwiazdami z zespołem „Awangarda”

 

***

O zespole THE FREEBORN BROTHERS

Niesiemy Wam chaos! Niesiemy Wam zabawę! Chcemy zabrać Was w podróż do naszego świata, gdzie cygańskie serce spotyka amerykański folk, a punk rock tradycję!”

– Freeborn Brothers

10 tysięcy kilometrów…

… tyle dzieliło ich od rodzinnego Podkarpacia podczas trasy koncertowej po Brazylii.
Zespół the Freeborn Brothers istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie oraz nagrał trzy płyty: „Two Men Orchestra” (2013), „Gypsy Hobo Trash Grass” (2014) oraz „Theatro Ridiculous” (2016).

Wśród imprez, które odwiedzili w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in. : Mighty Sounds Czad Festival, czy Muddy Roots Festival.

Zespół wystąpił również na antenie telewizji Polsat w programie „Must be the Music„, w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku. Ale to nie koniec sukcesów! W tym samym roku The Freeborn Brothers wystąpili w roli suportu przed międzynarodową gwiazdą Gogol Bordello w warszawskim klubie Progresja. Zagrali także koncert przed kilkutysięczną widownią na wielokrotnie nagradzanym, międzynarodowym festiwalu Colours Of Ostrava w Czechach.

Polsat News, Fakt.pl, Eska Rzeszów, Radio ZET, RMF FM TVN Turbo…

…to tylko niektóre z portali, na których znaleźli się dzięki materiałowi, który został okrzyknięty hitem sieci. Spontanicznie nagrane wideo uchwyciło moment wykonywania przez zespół pieśni żałobnej na cześć policyjnej Alfy Romeo wciąganej na lawetę podczas Maratonu w Rzeszowie. Dzięki poczuciu humoru i dużej dawce dystansu stworzyli viral, który w ciągu pierwszego tygodnia zdobył 400 000 wyświetleń!

Punk rock z cygańskiego taboru? Zespół the Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią. Każdy „spektakl” jest inny, pozbawiony rutyny, tak jak ich najnowsza płyta „Theatro Ridiculous„. Na albumie obok tradycyjnych polskich pieśni i bałkańskich brzmień, usłyszycie egzotyczną interpretację poezji Leśmiana, a obok punk rocka tango.

Skład zespołu:

Nikodem Soszyński – banjo, perkusja, wokal
Mateusz Pleśniak – akordeon, gitara, wokal
Paweł Kuś – kontrabas, gitara basowa, wokal
Arek Hawro – trąbka
Krzysztof Rakoczy – puzon

 

Źródło: GCKiE w Cisnej

 

- Reklama -