9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaTurystykaBojkowskie Tajemnice

Bojkowskie Tajemnice

Jak trafić do nieistniejącej bieszczadzkiej wsi? Do tego nie wychodząc z domu?

Dawne Bieszczady były krainą tętniącą życiem, zamieszkiwaną przez wieloetniczną i wielowyznaniową społeczność. Dziś pozostały po nich opuszczone doliny i zdziczałe sady. Jednak dzięki naszej wirtualnej mapie możecie ponownie wrócić do bojkowskich wsi – wystarczy odwiedzić stronę www.bojkowskietajemnice.pl lub odnaleźć w terenie tabliczki z nazwami miejscowości i kodem QR, który, po zeskanowaniu i połączeniu z Internetem, błyskawicznie przeniesie Was do wirtualnej rzeczywistości.

Znajdziecie tam również audycje radiowe z najważniejszymi informacjami o Bojkach, a także naszą publikację, która powstała po konferencji „Bojkowie i Bojkowszczyzna”.

Miejscowości, które można znaleźć na szlaku, to: Beniowa, Bukowiec, Brzegi Górne, Caryńskie, Chrewt, Dydiowa, Dźwiniacz Górny, Hulskie, Krywe, Krywka, Łokieć, Olchowiec, Paniszczów, Rosolin, Ruskie, Rosochate, Serednie Małe, Sianki, Skorodne, Sokoliki Górskie, Sokołowa Wola, Sokole, Stebnik, Steinfels, Tarnawa Niżna, Tarnawa Wyżna, Teleśnica Sanna, Tworylne, Tworylczyk, Żurawin.

Szlak „Bojkowskie Tajemnice” udało się zrealizować dzięki projektowi “Wołanie przestrzeni o nieistniejącej krainie”, zrealizowanemu dzięki środkom UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

LINK DO STRONY: https://bojkowskietajemnice.pl/

 

Źródło: bieszczadzki.pl

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X