ODWOŁANE! Bieszczadzkie Spotkania z Górami w Uhercach Mineralnych

ODWOŁANE!. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych, zaprasza na pierwsze „Bieszczadzkie Spotkania z Górami”.

Program obejmuje dwa wystąpienia. Pierwszym gościem Spotkań będzie Walenty Fiut, który przedstawi prelekcję pt. „Zimowy Everest – 40 lat minęło”. Temat ten będzie nawiązywał do historycznego wejścia Polaków zimą na „górę gór”. Przypomnijmy, że był to pierwszy ośmiotysięcznik zdobyty zimą i od razu najwyższy. Natomiast Walenty Fiut odegrał na tej wyprawie bardzo ważną rolę i na pewno przyczynił się do wielkiego sukcesu narodowej wyprawy.

Drugi punkt programu, to kulisy powstającego filmu – „Lutek. Legenda Bieszczadów”. – Małgorzata Mielcarek i Robert Żurakowski – reżyserzy tego dzieła – zabiorą nas w wirtualną podróż do schroniska „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. Schroniska, którego gospodarzem przez kilkadziesiąt lat był właśnie tytułowy bohater filmu. Autorzy pokażą niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady.

Spotkanie odbędzie się dniu 14 marca o godzinie 17:00 w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. Patronat honorowy nad imprezą objęła Grupa Bieszczadzka GOPR.

Bilety wstępu: 10 zł.

 

 

Źródło: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

 

- Reklama -