Bieszczadzkie Lato z Książką w Lesku

W piątek 15 czerwca zapraszamy na 12. Bieszczadzkie Lato z Książką w Lesku.

Początek o godz. 10:00.

W programie:

  • kiermasz książek na Małym Rynku,
  • spotkania z: pisarzem Wojciechem Widłakiem, prof. Jerzym Bralczykiem, prof. Michałem Kleiberem, Bogdanem Szymanikiem, rysownikiem i satyrykiem Henrykiem Sawką, powieściopisarzem Zygmuntem Miłoszewskim, Lucyną Kirwil oraz dziennikarzem telewizyjnym Maciejem Wierzyńskim.

W Bieszczadzkim Domu Kultury o godzinie 19:00 koncert Renaty Przemyk.

 

***

PRZEMYK Akustik TRIO – To kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Piotra Wojtanowskiego grającego na basie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej – Grzegorza Palkę. Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane oraz po piosenki z najnowszej płyty „RZEŹBA DNIA”.

PRZEMYK Akustik TRIO
PRZEMYK Akustik TRIO

Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie. Dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz, co za tym idzie, przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Skład/Instrumentarium:
Renata Przemyk – wokal
Grzegorz Palka – gitara akustyczna
Piotr Wojtanowski – gitara basowa

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Lesku

- Reklama -