Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to miejsce w Bieszczadach, gdzie możesz aktywnie uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów.  W pochodzącej z początku XX wieku szkole w Uhercach Mineralnych samodzielnie utoczysz garnek, własnoręcznie napiszesz pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii, a ponadto nauczysz się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu.

Blisko 400 m2 powierzchni w których nowoczesne środki wystawiennicze wspomagają proces poznania dawnych rzemiosł. Tu znajduje się klasa na strychu, w której znajdowało się dawniej mieszkanie nauczyciela. Obecnie jest to nowoczesna sala audiowizualna gdzie zostaniesz przeniesiony w czasie i dowiesz się  poprzez prezentację o dawnych rzemiosłach występujących w Bieszczadach. Następnie każdy z uczestników uda się do kancelarii, piekarni, klasy kaligrafii oraz garncarni gdzie samodzielnie wykona pracę.

W każdej z klas znajdują się aplikacje, które pomogą nam sprawdzić wiedzę dotyczącą regionu, wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych, fotoplastikony, żywe zdjęcia, okno 3d oraz beczka śmiechu.

Koszt uczestnictwa w lekcji
bilet normalny – 45 zł
bilet rodzinny (2+2) – 40 zł/os
bilet grupowy (grupy autokarowe) – 40 zł/os

Uwaga!
Rezerwacje indywidualne przyjmowane są wyłącznie przez panel rezerwacyjny bądź 10 min.
przed zajęciami (jeśli są wolne miejsca).
Dostępność miejsc na dany termin można sprawdzić w panelu rezerwacyjnym.
Lekcja trwa 2 godziny zegarowe.

W cenie zawarte są materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Każdy z uczestników zabiera ze sobą wykonane przez siebie prace.

Kontakt
Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
Uherce Mineralne 137
38-623 Uherce Mineralne
tel. 570 770 135
www.ginacezawody.pl

- Reklama -