Bieszczadzka Droga Krzyżowa – III komunikat

Bieszczadzki Park Narodowy informuje pielgrzymów, iż Bieszczadzka Droga Krzyżowa, odbędzie się na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska w dniu 24.03 (sobota). Wydarzenie poprzedzone zostanie Mszą Św. w kościele parafialnym w Ustrzykach Górnych, o godz. 9.00, której przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Arcybiskup Przemyski Adam Szal. Po Mszy Św. pielgrzymi udadzą się do Wołosatego, skąd wyruszą w kierunku Przełęczy Bukowskiej do kolejnych stacji. Pierwsza stacja zlokalizowana będzie przy cmentarzu w Wołosatem.

Uwagi organizacyjne:

  1. Choć prognoza pogody na sobotę jest względnie optymistyczna, to warto wiedzieć, że na trasie panują warunki zimowe, o czym świadczą załączone zdjęcia. Szlak jest przetarty skuterami śnieżnymi i oczyszczony z wiatrołomów. Należy się dobrze przygotować na ok. 5-6 godzinne wyjście w góry i przejście po śniegu ok. 16 km (w dwie strony). Trzeba się zaopatrzyć w termos z herbatą, jedzenie, ciepłą odzież, odpowiednie obuwie dla wędrówek górskich, itp.. Należy ocenić swoje możliwości fizyczne przed wyjściem w góry, by podjąć decyzję, czy jesteśmy przygotowani na takie wyzwanie.
  2. Parkowanie pojazdów w Wołosatem na parkingu i w innych miejscach wyznaczonych przez Park. Wyjątkowo w tym dniu od uczestników Drogi Krzyżowej nie będziemy pobierać opłat parkingowych. Wolny również będzie wstęp do parku.
  3. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do poleceń Służby Parku, kierującej ruchem samochodowym.
  4. BdPN udostępni bezpłatnie 2 toalety (na parkingu oraz toaletę alpejską przy samej przełęczy).
  5. Prosimy o przestrzeganie Regulaminu Parku, który jest dostępny na stronie internetowej www.bdpn.pl w zakładce turystyka.
  6. Wydarzenie wspierać będą funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych oraz Bieszczadzki Oddział GOPR.

 

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

- Reklama -