BdPN. Komunikat o stanie szlaków 06.03.2020 r.

Aktualnie na obszarze Parku panują częściowo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, waha się od 20 cm w niższych partiach do ok. 100 cm w strefie połonin. W miejscach zawianych dochodzi do 150 cm. W ciągu ostatniej doby spadło ok. 20 cm świeżego śniegu, który w ciągu dnia wraz ze wzrostem temperatury stał się mokry. Pod jego warstwą miejscami występują oblodzenia i jest ślisko. Na szlakach mogą zalegać powalone drzewa możliwe do obejścia.

Turyści wybierający się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia – dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do mostu na potoku Halicz, parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie są nieodśnieżone, natomiast ścieżki nieprzetarte.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym .

Pamiętajmy aby trasę wycieczki dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia a wycieczkę zaplanować tak, aby wrócić przed zmrokiem. W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia.

Dział Udostępniania Parku

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -