13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024

BdPN informuje

Bieszczadzki Park Narodowy przygotował kilka uwag dla turystów.

  1. Parkingi przy wejściach na szlaki zapełniają się już ok. godz. 10.30 – 11.00, w późniejszych godzinach mogą wystąpić trudności w znalezieniu miejsca parkingowego w miejscowości Wołosate oraz na Przełęczy Wyżniańskiej (wyjście w kierunku Małej Rawki i Połoniny Caryńskiej).
  2. Zachęcamy do korzystania z parkingu zlokalizowanego w Ustrzykach Górnych przy szlaku czerwonym na Szeroki Wierch. Parking jest duży i może stanowić alternatywę dla osób, które idą w kierunku Tarnicy lub na Połoninę Caryńską.
  3. Na terenie Parku jest 140 km szlaków pieszych, my proponujemy mniej uczęszczane odcinki, np.: Bereżki-Przysłup Caryński-Połonina Caryńska, Suche Rzeki-Smerek-Jaworzec, Tarnawa Niżna-Dźwiniacz, Wetlina-Dział-Mała Rawka, Jaworzec-Przełęcz Orłowicza-Smerek.
  4. Aby uniknąć oczekiwania w kolejkach warto kupić bilet wstępu przez platformę e-parki (tu uwaga: zasięg internetu na terenie parku nie jest najlepszy, warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej i potwierdzenie zakupu mieć z sobą. Dla osób posiadających bilet oraz dla osób z ważną Kartą Dużej Rodziny wejście jest bez kolejki, ale po okazaniu tych dokumentów obsłudze punktu informacyjno-kasowego!). Bilety należy zachować do kontroli.
  5. Zakupując bilet na miejscu płacimy gotówką.
  6. Przypominamy o zmianie przebiegu szlaków na Połoninie Wetlińskiej.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X