15.6 C
Ustrzyki Dolne
środa, 4 października, 2023
Strona głównaArchiwumAkcja autocertyfikacji „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń”

Akcja autocertyfikacji „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń”

Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła program autocertyfikacji higienicznej dla obiektów noclegowych w Polsce – „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń

Akcja autocertyfikacji skierowana do podmiotów świadczących usługi noclegowe została zainicjowana w oparciu o Wytyczne dla funkcjonowania hoteli / obiektów / pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 oraz Wytycznych dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Rozwoju.

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna, celem akcji jest:

  1. Propagowanie wiedzy oraz udostępnienie materiałów na temat przygotowania do świadczenia usług w dobie zagrożenia epidemiologicznego.
  2. Budowanie zaufania gości do stanu bezpieczeństwa obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z przepisami i wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i GIS.
  3. Zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników obiektów noclegowych, w tym podczas korzystania z usług gastronomicznych świadczonych w obiektach.
  4. Minimalizowanie ryzyka zakażenia gości oraz innych osób z zewnątrz, w tym dostawców.
  5. Kompleksowe działanie dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemicznego.

Obiekty przystępujące do programu – posługujące się znakiem graficznym „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń” – deklarują świadczenie usług zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MR i GIS. Czy realizują one wytyczne, będą losowo sprawdzać regionalne i lokalne organizacje turystyczne.

Udział w programie jest dobrowolny, a zgłoszenie do akcji jest bezpłatne. W ciągu kilku tygodni w Polsce i zagranicą przeprowadzona będzie kampania promująca obiekty, które poddadzą się certyfikacji.

Zgłoszenia do programu można dokonać za pośrednictwem formularza na stronie akcji:

https://bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl/dla-przedsiebiorcy

 

 

Źródło: podkarpackie.travel

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X