4 C
Ustrzyki Dolne
niedziela, 26 marca, 2023
Strona głównaArchiwumAkcja autocertyfikacji „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń”

Akcja autocertyfikacji „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń”

Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła program autocertyfikacji higienicznej dla obiektów noclegowych w Polsce – „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń

Akcja autocertyfikacji skierowana do podmiotów świadczących usługi noclegowe została zainicjowana w oparciu o Wytyczne dla funkcjonowania hoteli / obiektów / pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 oraz Wytycznych dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Rozwoju.

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna, celem akcji jest:

  1. Propagowanie wiedzy oraz udostępnienie materiałów na temat przygotowania do świadczenia usług w dobie zagrożenia epidemiologicznego.
  2. Budowanie zaufania gości do stanu bezpieczeństwa obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z przepisami i wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i GIS.
  3. Zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników obiektów noclegowych, w tym podczas korzystania z usług gastronomicznych świadczonych w obiektach.
  4. Minimalizowanie ryzyka zakażenia gości oraz innych osób z zewnątrz, w tym dostawców.
  5. Kompleksowe działanie dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemicznego.

Obiekty przystępujące do programu – posługujące się znakiem graficznym „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń” – deklarują świadczenie usług zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MR i GIS. Czy realizują one wytyczne, będą losowo sprawdzać regionalne i lokalne organizacje turystyczne.

Udział w programie jest dobrowolny, a zgłoszenie do akcji jest bezpłatne. W ciągu kilku tygodni w Polsce i zagranicą przeprowadzona będzie kampania promująca obiekty, które poddadzą się certyfikacji.

Zgłoszenia do programu można dokonać za pośrednictwem formularza na stronie akcji:

https://bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl/dla-przedsiebiorcy

 

 

Źródło: podkarpackie.travel

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X