9 Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką – Rozsypaniec 2018

Fundacja Artystyczna „Rozsypaniec” zaprasza na 9 Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką – Rozsypaniec 2018 w Cisnej.

Impreza organizowana będzie w dniach 9-12 sierpnia 2018 w Cisnej – Dołżycy.

Program:

9 sierpnia – czwartek
GOK

  • 16.00 wystawa i spotkanie „…a kobiety są z Podkarpacia” Dorota Zielińska, Angela Gaber, Marta Sidorowska – prowadzenie Bernadeta Szczypta (Polskie Radio Rzeszów)
  • koncert Angela Gaber plener Dołżyca – po zmierzchu
  • koncert – Piotr Rogala, Jacek Kadis
  • ognisko wraz zespołem Zawiani

10 sierpnia – piątek
16.00 – GOK

  • spotkanie -Zbigniew Maj „Bieszczady na starej fotografii” plener Dołżyca
  • 18.00 koncert wieczorny – Tomek Budzyński, Artur Gotz (50-tka Kabaretu Starszych Panów), Dikanda

11 sierpnia – sobota
plener – Ziemianin day

  • spotkanie z Adamem Ziemianinen – prowadzenie Mirosław Welz
  • koncert wieczorny – Piotr Kędziora, Piotr Rogala, U Studni, Wolna Grupa Bukowina, Kuba Blokesz
Ziemianin day
Ziemianin day

 

12 sierpnia – niedziela
Łopienka – msza

  • tradycyjnie kiermasz rękodzieła
  • Dzień Dawcy z Fundacją DKMS

Bilety: piątek 30 zł; sobota 30 zł

***

9 Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką – Rozsypaniec 2018
9 Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką – Rozsypaniec 2018

 

Marta Gryczon, Fundacja Artystyczna „Rozsypaniec”

Najpierw były „Bieszczadzkie Anioły” organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Bieszczad „Moje Bieszczady”. Od 2010 roku członkowie Stowarzyszenia, kontynuując „anielską” tradycję powołali do życia nowy festiwal – nastał czas Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec”. Od 2017 zaczęła działać Fundacja Artystyczna „Rozsypaniec”, która od bieżącego roku jest jedynym organizatorem festiwalu ROZSYPANIEC.

Dziewiąta edycja to już tylko krok przed jubileuszem, do którego pomału się przygotowujemy. Spotykamy się wszyscy w dniach 9-12 sierpnia 2018 w gościnnych progach Karczmy „Skup Runa Leśnego” w Dołżycy oraz Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. Wracamy także do cerkwi w Łopience, gdzie w niedzielę odprawiona zostanie msza w intencji uczestników festiwalu.

Tegoroczna edycja to 70 rocznica urodzin i 50-lecie debiutu literackiego Adama Ziemianina oraz 60 rocznica powstania Kabaretu Starszych Panów.

Spotkania twórców i rękodzielników pełne warsztatów i opowieści o swojej pasji tworzenia. Pojawią się stoiska z wyrobami ceramicznymi, szklanymi, odzieżą ręcznie malowaną, biżuterią karpacką, rzeźbą. Nie zabraknie także produktów kuchni regionalnej.

Spotkania autorskie to doskonała okazja do poznania autora, rozmowy. W tym roku gratką dla czytelników będzie spotkanie urodzinowe Adama Ziemianina, które poprowadzi Mirosław Welz oraz opowieść Zbigniewa Maja o Bieszczadach na starych fotografiach.

9 Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką – Rozsypaniec 2018
„…a kobiety są z Podkarpacia”

Będzie miała również miejsce tzw. Kartka Pamięci dedykowana zmarłemu w tym roku Ryszardowi Szocińskiemu.

Rozpoczynamy także cykl spotkań „…a kobiety są z Podkarpacia”. Bernadeta Szczypta (Polskie Radio Rzeszów) rozmawiać będzie z Dorotą Zielińską, Martą Sidorowską i Angelą Gaber.

Spotkania z muzyką
Na festiwalu zagrają w tym roku artyści, którzy w Bieszczady przyjeżdżają, z sentymentem wracają bądź po prostu tutaj mieszkają: Angela Gaber, Jacek Kadis, zespół Zawiani, Artur Gotz, Dikanda, Tomek Budzyński z zespołem. Koncert urodzinowy Adama Ziemianina wyśpiewają: Piotr Rogala, Piotr Kędziora, U Studni, Wolna Grupa Bukowina oraz Kuba Blokesz, który ten koncert także poprowadzi.

Spotkania nie tylko z muzyką
ROZSYPANIEC zaprasza szczególnie rodziny z dziećmi. Dla tych najmłodszych i starszych przygotujemy strefę działań artystycznych. Strefa „ROZczytaj to” to przygotowane miejsce z książkami, bajkami i innymi przyjemnymi opowieściami.

Wydawnictwo Libra zaznajomi nas z książkami z Bieszczadam i w tle oraz możliwość spotkania autorów książek: Jola Jarecka, Rafał Dominik.

Wraz z Fundacją DKMS organizujemy w dniach 10-11 sierpnia Dzień Dawcy Szpiku, aby w ten sposób przyczynić się do podarowania kolejnych szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

Dofinansowano ze środków: Województwa Podkarpackiego, Narodowego Centrum Kultury.
Dla chcących spędzić z nami te sierpniowe dni i noce mamy także ognisko i dobrą pogodę.

 

Źródło: Fundacja Artystyczna „Rozsypaniec”

- Reklama -