W Bieszczadach powstanie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

W Bieszczadach powstanie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. W środę 27.06.2018 r. w Ustrzykach Dolnych omawiano plany jego utworzenia. Miejscowe samorządy zaprezentowały tereny, na których inwestycja może być zrealizowana, a inwestor, czyli Centralny Ośrodek Sportu, przedstawił wstępne plany, a także oczekiwania, które musi spełniać Ośrodek. Ma powstać do 2023 roku i będzie kosztować około 200 milionów złotych.

Materiał wideo na stronie TVP3 Rzeszów – oglądaj

Marek Andruch, Starosta Bieszczadzki oraz Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, przedstawili dwie propozycje lokalizacji Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Pierwsza to Jasień, czyli przeciwległy teren do wyciągu narciarskiego na górze Gromadzyń, a druga, to Teleśnica Sanna, teren przylegający do Zalewu Solińskiego. Zdaniem Tomasza Kozińskiego z Centralnego Ośrodka Sportu, który odpowiada za przeprowadzenie inwestycji, będzie to najnowocześniejszy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Przy Ośrodku będą pracownie badań wydolnościowych dla sportowców wyczynowych. Będą też trasy biegowe o charakterze treningowym i być może trasy do kolarstwa przełajowego.

Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na około to około 200 milionów złotych. Samorządy gotowe są do wspierania przedsięwzięcia. Bieszczadzki Ośrodek Przygotowań Olimpijskich byłby po Cetniewie, Giżycku, Wałczu, Spale, Szczyrku, Zakopanym i Warszawie ósmym takim ośrodkiem w kraju.

Autor: Marek Winiarski
Źródło: TVP3 Rzeszów

 

- Reklama -